Trabzon'dan yaklaşık 150 partili 3 otobüsle CHP Trabzon Milletvekili Volkan Canalioğlunun Trabzon büyükşehir belediye başkanlığına aday gösterilmesi
Yaklaşan yerel seçimler nedeniyle Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanlığı için bugüne kadar yapılan tüm anketlerde büyük farkla önde çıkmasına karşın aday olmayacağını açıklayan CHP PM Üyesi ve Trabzon Milletvekili M. Volkan Canalioğlunu ikna etmeye çalışan il yönetimi Ankaraya gidecek.
İl Başkanı Yavuz Karanın önderlik yaptığı, aralarında ilçe başkanları, mahalle temsilcileri ve partililerin yer aldığı yaklaşık 150 kişilik grup 3 otobüsle Ankaraya gitti. Bugün Ankarada Volkan Canalioğlunu ziyaret edecek olan ikna grubu aday olması konusundaki taleplerini iletecek. Daha sonra genel başkan yardımcılarını da ziyaret edecek olan partililer, Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanlığı'nı CHP Trabzon Milletvekili ve PM Üyesi M. Volkan Canalioğlu ile kazanabileceklerini iletecekler.
Canalioğlunun adaylığa sıcak bakmaması üzerine yoğun bir baskı kurmayı amaçladıklarını belirten İl. Başkanı Yavuz Karan, Bugüne kadar gerek Genel Başkanınız, gerek parti üst düzey yöneticilerimiz ve Milletvekilimiz Volkan Canalioğlu her fırsatta yerel seçimlerde anketler sonucu ortaya çıkacak ve kazanabilecek adaylarla yola çıkacağımızı ifade ettik. Bugün Trabzonda Canalioğlunun aday gösterilmesi konusunda yüzde 80lere varan bir talep var. Halkımızın bu talebine karşı çıkmamız, Volkan abinin de buna sessiz kalması doğru değildir. Volkan abi ile gireceğimiz Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanlığı'nı kazanırız. Çünkü parti tabanımız yanında tüm partilerden, hatta AKPden bile Canalioğluna yoğun bir talep var diye konuştu.