Trabzonda vatandaşlar elektrik kesintilerini protesto etmek için elektrik duası yaptı.
Trabzonun Yıldızlı Beldesinde sık sık yaşanan elektrik kesintileri beldenin susuz kalmasına da neden oldu. 3 gündür su sıkıntısı çeken belde sakinleri elektrik şirketini suçlarken beldede tepki çeken bir diğer konu da Yıldızlı TOKİ bağlantı yolunun geçtiği Orta mahallede uzun süredir devam eden yol çalışması. Trabzon Belediyesine ait iş makineleri tarafından devam eden kanalizasyon ve su çalışması nedeniyle yolun trafiğe kesildiği iddia edildi. Bina inşaatlarının hızla yükseldiği Yıldızlı da ağır tonajlı hafriyat kamyonlarının su boruları üzerine oluşturduğu basınç nedeni ile patladığını iddia eden vatandaşlar tepkilerini dile getirdi.
Osman Baş, isimli emekli öğretmen, Su ve kanalizasyon çalışması nedeni ile 3-4 aydır yolumuz kesik. Kış geldi sularımızda kesildi. Mantar gibi yükselen binalar nedeni ile elektrik ihtiyacının karşılanması da güçleşiyor. Yollar ağır tonajlı kamyonlar tarafından patates tarlasına döndü. Yaya olarak geçmek isteseniz bile çamur deryası ile karşı karşıyasınız. Büyükşehir olacağız ama hala şehir merkezimizde su sıkıntısı yaşıyoruz şeklinde konuştu. Elektriklerin sıklıkla kesildiği, elektrik kesintilerinin de su kesintilerini tetiklediği belirtildi. Vatandaşlar elektriklerin gelmesine rağmen suların akmadığını iddia etti. Yıldızlı TOKİ konutlarındaki vatandaşlar ise elektrik kesintilerini protesto için elektrik duası yaptı.