Trabzon'da Sağlık Bakanlığına bağlı bazı kuruluşların filtre takmaması hava kirliliğini tırmandırıyor.
Trabzon gün geçtikçe zehir solumaya devam ederken Sağlık Bakanlığına bağlı bazı kuruluşların filtre takmaması hava kirliliğini tırmandırıyor. Trabzonda hava kirliliği özellikle kış mevsiminde tehlikeli boyutlara ulaşırken Valilik, İl Çevre ve Orman Müdürlüğü, Mahalli Çevre Kurulu, kamu kurum ve kuruluşları hava kirliliğine çözüm üretemiyor. Trabzon Belediyesinin doğalgazı şehrin bütününe yayma çalışması da yetersiz kalınca yeşili ve doğası ile anılan Trabzonda insanlar havadaki zehirli gazların etkisiyle yavaş yavaş ölüme gidiyor. Başta insan sağlığı olmak üzere görüş mesafesi, materyaller, bitkiler ve hayvan sağlığı üzerinde olumsuz etkileri özellikle kış mevsiminde daha fazla hissedilen hava kirliliği Trabzonu esir aldı.
Boztepeden özellikle sabah saatlerinde bakıldığında şehrin üzerindeki zehir tabakası rahatlıkla gözlemlenirken gün içerisinde soba ve kaloriferlerin yakış saatlerine uyulmadığı da sıklıkla görülebiliyor. Kuralsızlığın kamu binalarında dahi kural olması tepkileri bir kat daha artırırken resmi makamların kendilerine bağlı kurumlara bile söz geçirememesi hayretle karşılanıyor. Olanlar ise Trabzonda yaşayan vatandaşlara oluyor.