Trabzon Ayakkabıcılar Odasının 6. Olağan Genel Kurulu seçimi dün Esnaf Sarayı Toplantı Salonunda yapıldı.
TESOB ve Trabzon Ayakkabıcılar Odası Başkanı Metin Kara ile Süleyman Birincinin yarıştığı seçimde 187 üyeden 154ü oy kullandı. Geçerli 150 oyun 107sini alan Kara yeniden başkan seçilirken Birinci 43 oyda kaldı, 2 oy ise geçersiz sayıldı. Metin Karayı ilk tebrik edenler arasında yakın çalışma arkadaşları Ekrem Yılmaz ve Temel Korkmaz da vardı. Kara, burada yaptığı konuşmada, 49 meslek odasıyla aynı çatı altında büyük bir aile olduklarını dile getirerek Biz değişimi, yenilikleri, eksikleri hep kendi içimizde yaşadık. Esnafımızın mutlu gününde de acı gününde de hep yanlarında olduk, bundan sonra da olmaya devam edeceğiz. Makamlar değil, dostluk ve insanlık önemlidir. Hayatta her zaman çok şükür başımız dik oldu, öyle de kalacak dedi.