Trabzon Servis Araçları İşletmecileri Odası Olağan Genel Kurulunda seçim sonrası gerginlik yaşandı.
Trabzon Servis Araçları İşletmecileri Odasının 4. Olağan Genel Kurulu dün gerçekleştirildi. Odanın genel kurulunda mevcut başkan Tayyar Demir ile birlikte Murat Kaya ve Savaş Keleşin listeleri yarıştı. Başkan adayları konuşmalarında sık sık birbirlerini eleştirirken, korsan araç krizi de çıktı. Başkan Tayyar Demir, başkan adayı Murat Kayanın da korsan aracının olduğunu ileri sürerek, odada başkanlık yapamayacağını ifade etti. Bu sözler salonda tansiyonu yükseltti. Demir, konuşmasında sık sık korsan araçlara vurgu yaparak, "Odamıza kayıtlı 235 tane izin belgeli araç vardır. Başkanlığa aday olan arkadaşımızın da korsan aracı bulunuyor ve o, bu odada başkanlık yapamaz, bu üyelerin hakkını savunamaz" diye konuştu. Başkan adayı Kaya ise, 11 Ocak 2014 tarihi itibariyle araçlarının çalışma izni olmadığını ifade ederek Demiri eleştirdi. Kongrede yapılan seçimde 149 oy alan mevcut başkan Demir yeniden başkan seçildi. Oy sayımı sırasında yaşanan gerginliği salona çağrılan polis engelledi.