SON DAKİKA

Haber > Teknoloji > Şok eden Facebook uyarısı! "Telefondan Facebook'u hemen silin"

Şok eden Facebook uyarısı! "Telefondan Facebook'u hemen silin"

09 Temmuz 2019 Salı - 17:03

Steve Wozniak, kullanıcılara Facebook hesaplarını silmeleri çağrısında bulundu. Peki Facebook neden silinmeli? İşte Wozniak'ın o uyarısı

Apple'ın kurucularından Steve Wozniak, kullanıcılara Facebook hesaplarını silmeleri çağrısında bulundu. Facebook bünyesinde bulunan gizlilik sorununun sanıldığından çok daha büyük olduğuna dikkat çeken Wozniak, kullanıcıların böylesi bir güvenlik riskini almalarına gerek olmadığını kaydetti. "Şu an telefonumun dinlenmediğini kim bilebilir ki" diyen Wozniak, kullanıcıların özel hayatını korumaları için Facebook hesaplarını silmeleri gerektiğini savundu.

Wozniak'ın bu açıklamalarının sebebi ise 2016 yılında yapılan ABD başkanlık seçimleri. Facebook'ta 50 milyon kullanıcının kişisel verilerini seçimleri etkilemek için kullanmakla suçlanan İngiliz şirket Cambridge Analytica ile ilgili yaşananlar Facebook'un kullanıcıların gizliliğini gerektiği gibi sağlayamadığını ortaya çıkarmıştı.

Facebook, yaşanan olaylar sonrası kullanıcı bilgilerinin uygunsuz bir şekilde Cambridge Analytica şirketiyle paylaşıldığı skandalla ilgili 87 milyona yakın kullanıcının etkilendiğine inandığını açıklamıştı.

Beğendim
0
Sevdim
0
Beğenmedim
0
Üzgün
0
İnanılmaz
0

Yorumlar


550

VİDEO

SON DAKİKA

ÇOK OKUNANLAR

© 2019 www.karadenizgazete.com.tr | Karadeniz Gazetesi bir Güçlü Radyo ve Televizyon kuruluşudur.

Giriş Yap