SON DAKİKA

Haber > Dünya > İsrail medyasından korkunç "toplu mezar" açıklaması

İsrail medyasından korkunç "toplu mezar" açıklaması

23 Ocak 2022 Pazar - 16:25

İsraillilerin uğrak yeri olan bir plajda Filistinlilerin katledilerek gömüldüğü bir toplu mezar bulunduğu kaydedildi.

İsrail'e ait medya organlarının, 1948 Savaşı'nda öldürülen bazı Filistinlilerin gömüldüğü toplu mezarın yerini açıkladığı bildirildi. Mezarın işgal altındaki Filistinin kuzey kesiminde Kaysariyye şehrinde olduğu belirtildi. 

Filistin Enformasyon Merkezi'nin Haaretz gazetesinden aktardığı habere göre, 1948'de Filistin'de yaşanan Nekbe (Büyük Felaket) olayında Hayfa'nın güneyindeki Et-Tantura köyünün teslim olmasından sonra Filistinlilere yönelik toplu katliamlar gerçekleştirildiği dile getirildi.

Amerikalı yapımcı Alon Schwarz'ın yönettiği ve önümüzdeki hafta internet üzerinden gösterime çıkacak Et-Tantura isimli belgeselde katliama iştirak etmiş bazı İsrail askerlerinin tanıklıklarına yer verileceğine dikkat çekildi.

Gazetedeki haberde, sözü edilen olayda 200 Filistinlinin öldürüldükten sonra bir toplu mezara gömüldüğü ve bu mezarın da şu an Dor kıyısındaki bir otoparkın altında yer aldığı belirtildi.

Beğendim
0
Sevdim
0
Beğenmedim
0
Üzgün
0
İnanılmaz
0

Yorumlar


550

VİDEO

SON DAKİKA

ÇOK OKUNANLAR

© 2020 www.karadenizgazete.com.tr | Karadeniz Gazetesi bir Güçlü Ticari Ve Sınai Ürünler Pazarlama Ticaret Ve Sanayi Anonim Şirketi ‘dir.

Giriş Yap