SON DAKİKA

Haber > Dünya > İşte İsviçre'de sıradan bir işçinin elektrik faturası! ''Avrupa bizi kıskanıyor'' diyenler bu elektrik faturasına baksın da utansın

İşte İsviçre'de sıradan bir işçinin elektrik faturası! ''Avrupa bizi kıskanıyor'' diyenler bu elektrik faturasına baksın da utansın

19 Ocak 2022 Çarşamba - 16:19

İsviçre'de yaşadığını belirten bir sosyal medya kullanıcısının paylaştığı 6 aylık elektrik faturası Türkiye'de normalleştirilmek istenen geçim sıkıntısının boyutunu gözler önüne serdi.

Fuat Demircioğlu adlı sosyal medya kullanıcısının paylaşımı, Türkiye'de ekonomik krizle boğuşan vatandaşın içinde bulunduğu durumu gözler önüne serdi. 

İsviçre'de yaşadığını ve fabrikada normal bir işçi olarak çalıştığını belirten Demircioğlu, aylık maaşının 5500 frank olduğunu belirterek 6 aylık elektrik faturasının görüntüsünü paylaştı.

İsviçre'de devletin temel ihtiyaçlardan kar amacı gütmediğini belirten Demircioğlu, paylaşımına şu notu düştü:

"Hocam İsviçre'de normal bir fabrika işçisiyim. Ortalama 5500 frank aylık maaşım var. Elektik faturası 6 aylık geliyor. 6 aylık faturam 160 frank... Bu yüksek hali. Başkalarına 120 falan geliyor.. Burada temel ihtiyaçtan devlet kar amacı gütmüyor..."

Beğendim
3
Sevdim
0
Beğenmedim
0
Üzgün
2
İnanılmaz
0

Yorumlar


550

VİDEO

SON DAKİKA

ÇOK OKUNANLAR

© 2020 www.karadenizgazete.com.tr | Karadeniz Gazetesi bir Güçlü Ticari Ve Sınai Ürünler Pazarlama Ticaret Ve Sanayi Anonim Şirketi ‘dir.

Giriş Yap