SON DAKİKA

Haber > Dünya > Kürek çekerek okyanusu geçmek isteyen emekli asker, kanosunda ölü bulundu

Kürek çekerek okyanusu geçmek isteyen emekli asker, kanosunda ölü bulundu

23 Ocak 2022 Pazar - 16:29

75 yaşındaki Fransız Savin, Atlantik Okyanusu'nu özel yapılmış kanosuyla kürek çekerek geçmek için 1 Ocakta yola çıkmıştı. Savin'in Kuzey Atlantik Okyanusu'nda ters dönmüş kanonun içinde cansız bedeninin bulunduğu duyuruldu.

Fransız Jean-Jacques Savin, okyanustaki hava şartlarından korunmak için özel yapım kanosuyla 1 Ocak günü Portekiz'den yola çıktı ve 75'inci doğum gününü seyir halindeyken kutladı.

Kanosu ters dönmüş olarak bulundu

Sputnik'te yer alan habere göre, hava kuvvetlerinden emekli paraşütçünün ekibi ise dün akşam yaptıkları açıklamada "Arkadaşımız Jean-Jacques’in vefatını büyük bir üzüntüyle öğrenmiş bulunuyoruz" duyurusu yaptı.

Savin'in perşembeyi cumaya bağlayan gece 2 tane tehlike sinyali gönderdi. Ardından Portekiz Sahil Güvenliği, Savin’in kanosunu cuma günü Azores (Kuzey Atlantik Okyanusu'nda takım adalar) yakınlarında ters dönmüş olarak buldu, Savin'in cansız bedeni de ters dönmüş kanonun içindeydi.

Ne olmuştu?

Jean-Jacques Savin, okyanustaki hava şartlarından korunmak için değişiklik yaptığı kanosuyla 1 Ocak'ta günü Portekiz’den yola çıkmıştı. Emekli asker olan Savin, yolculuk öncesi uzun süre turuncu kanosuyla antrenman yaptığını belirtmişti.

Jean-Jacques Savin, kürek çekerek kanosuyla Atlantik Okyanusu’nu geçerek Karayipler’e ulaşmayı hedefliyordu.

Beğendim
0
Sevdim
0
Beğenmedim
0
Üzgün
0
İnanılmaz
0

Yorumlar


550

VİDEO

SON DAKİKA

ÇOK OKUNANLAR

© 2020 www.karadenizgazete.com.tr | Karadeniz Gazetesi bir Güçlü Ticari Ve Sınai Ürünler Pazarlama Ticaret Ve Sanayi Anonim Şirketi ‘dir.

Giriş Yap