SON DAKİKA

Haber > Dünya > Rusya’dan Batı’ya gözdağı: S-400’leri de Belarus'a gönderdi

Rusya’dan Batı’ya gözdağı: S-400’leri de Belarus'a gönderdi

21 Ocak 2022 Cuma - 12:42

ABD ve NATO ile anlaşamayan Rusya, Ukrayna’yı işgal etmeye hazırlanıyor. Rusya ordusu, Belarus ile gerçekleştirilecek askeri tatbikat için iki S-400 hava savunma sistemini Belarus'a gönderdi.

Dünya nefesini tutmuş, Rusya’nın Ukrayna’ya saldıracağı tarihi bekliyor.

ABD ve NATO’dan güvenlik garantisi alamayan Moskova, Kiev’e en yakın bulunan Belarus sınırına tatbikat bahanesiyle asker, tank, füze ve son olarak S-400’leri gönderdi.

Rusya Savunma Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada, Uzak Doğu askeri birimine bağlı 2 adet S-400 hava savunma sisteminin Belarus'a gönderilmek üzere Habarovks bölgesinden trenlere yüklendiğini bildirildi.

Açıklamada S-400'lere yönelik, "Belarus ve Rusya'nın Birleşik Bölgesel Hava Savunma Sisteminin bir parçası olarak hava savunma eğitimi muharebe görevini üstlenecek" denildi.

S-400 hava savunma sistemleri Belarus topraklarına ulaştıktan sonra poligonlara yerleştirilecek ve askeri tatbikat için hazır hale getirilecek.

Rusya, iki etaptan oluşan ve 20 Şubat'ta sona erecek tatbikatlar için Rusa Belarus'a 12 adet Su-35 avcı uçağı, iki tabur S-400 uzun menzilli füze savunma sistemi ile Pantsir-S kısa menzilli füze sistemi, İskender-M kıtalararası füze konuşlandırıyor.

Söz konusu S-400'leri Türkiye de satın almiş, ABD'nin yaptırımlarına maruz kalmıştı.

Beğendim
0
Sevdim
0
Beğenmedim
0
Üzgün
0
İnanılmaz
0

Yorumlar


550

VİDEO

SON DAKİKA

ÇOK OKUNANLAR

© 2020 www.karadenizgazete.com.tr | Karadeniz Gazetesi bir Güçlü Ticari Ve Sınai Ürünler Pazarlama Ticaret Ve Sanayi Anonim Şirketi ‘dir.

Giriş Yap