SON DAKİKA

Haber > Eğitim > MEB ek sorumluluk sınavı ne zaman yapılacak?

MEB ek sorumluluk sınavı ne zaman yapılacak?

30 Ekim 2021 Cumartesi - 14:34

MEB duyurdu. Ek sorumluluk sınavı duyurusu yayınlandı. MEB tarafından paylaşılan duyuruda lise 10, 11 ve 12. sınıf öğrencileri ile mezun olamayan ve üniversitelere yerleştirilen öğrenciler için kasım ayında ek sorumluluk sınav hakkı tanındığı belirtildi. Peki, MEB ek sorumluluk sınavı ne zaman yapılacak? Ek sorumluluk sınavı kayıtları nereden yapılır? Ek sorumluluk sınavına kimler girecek? MEB ek sorumluluk sınavı kayıt tarihleri!

Millî Eğitim Bakanlığı (MEB) tüm illere yazı gönderdi. MEB'in yazısında, 2019-2020 ve 2020-2021 eğitim öğretim yıllarının COVID-19 salgını nedeniyle yüz yüze ve uzaktan eğitimle tamamlandığı hatırlatıldı.
Ayrıca bu süreçte lise öğrencilerinin sorumlu olunan ders sayısına bakılmadan başarısız oldukları derslerden sorumlu olarak bir üst sınıfa geçmelerinin sağlandığı anımsatıldı.
 
MEB tarafından paylaşılan duyuruda lise 10, 11 ve 12. sınıf öğrencileri ile mezun olamayan ve üniversitelere yerleştirilen öğrenciler için kasım ayında ek sorumluluk sınav hakkı tanındığı belirtildi.
 
EK SORUMLULUK SINAVINA KİMLER GİREBİLECEK?
 
MEB'in resmi internet sitesinde yer alan duyuruya göre, yazıda, bu durumdan kaynaklı olarak bazı öğrencilerin sorumluluğu bulunan ders sayısının arttığı ve takvimine göre yapılan sorumluluk sınavlarında derslerin tamamının sorumluluğunun kalkmasının mümkün olmadığına işaret edilerek öğrenci ve velilerden taleplerin geldiği ifade edildi.
 
Bu kapsamda, ortaöğretim kurumlarının 10, 11, 12. sınıflarında öğrenim gören öğrenciler ile 12. sınıfta mezun olamayıp beklemeli durumda olan ve 2020-2021 eğitim ve öğretim yılında YKS sonucunda üniversitelere yerleşen ve geçici kayıtları yapılarak 31 Aralık 2021'e kadar kesin kayıtlarının yapılması gereken öğrenciler için ek sorumluluk sınavı hakkı verildi.
 
EK SORUMLULUK SINAVI NE ZAMAN?
 
Ek sorumluluk sınavlarının, 2021-2022 eğitim öğretim yılına mahsus olmak üzere kasım ayında yapılması kararlaştırıldı.
 

Beğendim
0
Sevdim
0
Beğenmedim
0
Üzgün
0
İnanılmaz
0
MEB

Yorumlar


550

VİDEO

SON DAKİKA

ÇOK OKUNANLAR

© 2020 www.karadenizgazete.com.tr | Karadeniz Gazetesi bir Güçlü Ticari Ve Sınai Ürünler Pazarlama Ticaret Ve Sanayi Anonim Şirketi ‘dir.

Giriş Yap