SON DAKİKAHaber > Ekonomi > Kredi kartı kullananlar dikkat! Bir sınırlama daha geldi

Kredi kartı kullananlar dikkat! Bir sınırlama daha geldi

21 Haziran 2024 Cuma - 13:41
Milyonlarca kişi ödemesini ve alışverişini kredi kartları aracılığıyla sağlıyor. Ekonomi yönetimi ise harcamaları kısmak için kartlara yönelik pek çok düzenlemeyi hayata geçirdi.

Son olarak limitler gündemde... Posta'dan Bilal Emin Turan'ın haberine göre kredi kartlarında nakit çekimlere sınırlama getirilmişti. Bu limit kartta kullanılabilecek limitin yüzde 25’ini aşamıyordu. Taksitli nakit avansta ise vade 12 aydan 3 aya çekilmişti.

Ancak üç büyük bankadan taksitli nakit avans limiti kontrolü yapıldığında buradaki limitin 25 bin lirayla sınırlandığı görülüyor. Yani karttan 3 ay vadeli taksitli nakit avans çekmek isteyenlere bankalar en fazla 25 bin lira limit tanımlıyor. 

Aylık faiz oranı...

Merkez Bankası, 16 Mart itibarıyla nakit avans ve artı para hesaplarından çekilecek paraya uygulanacak aylık faizi yüzde 4.42’den yüzde 5’e, gecikme faizini yüzde 4.72’den yüzde 5.30’a yükseltmişti.

6 Nisan’da da alışveriş faizini (akdi faiz) yüzde 3.66’dan yüzde 4.25’e, alışveriş gecikme faizi ise yüzde 3.96’dan yüzde 4.55’e çıkarmıştı. 

Beğendim
0
Sevdim
0
Beğenmedim
0
Üzgün
0
İnanılmaz
0

VİDEO

SON DAKİKA

ÇOK OKUNANLAR

© 2020 www.karadenizgazete.com.tr | Karadeniz Gazetesi bir Güçlü Ticari Ve Sınai Ürünler Pazarlama Ticaret Ve Sanayi Anonim Şirketi ‘dir.

Giriş Yap