SON DAKİKA

Haber > Ekonomi > ''Zam'' anketinde çarpıcı sonuçlar... Vatandaş en çok hangi zamdan rahatsız?

''Zam'' anketinde çarpıcı sonuçlar... Vatandaş en çok hangi zamdan rahatsız?

12 Nisan 2021 Pazartesi - 09:32

Metropoll Araştırma, vatandaşlara yapılan zamlara ilişkin "Gıda ürünleri dışında hangi alanda yapılan zamlar aile bütçenizi daha çok zorlar?" sorusunu yöneltti.

Metropoll Araştırma Şirketinin yaptığı anketten, uygulanan tarım politikalarına karşı seçmenin memnuniyetsiz olduğu ortaya çıktı.

Buna göre halkın yüzde 56.4’ü uygulanan tarım politikalarından memnun değil. ‘Hükümetin tarım politikasını nasıl buluyorsunuz?’ sorusuna verilen cevaplar, oy verdiği parti seçmenine göre değişiklik gösterse de halkın yarıdan fazlası uygulanan tarım politikasını başarılı bulmuyor. 

AK PARTİ ve MHP’ye oy veren seçmenin yarıdan fazlası uygulanan tarım politikasını başarılı bulurken, CHP’ye oy verenlerin 87.5’i, İYİ Parti’ye oy verenlerin yüzde 90.7’si ve Saadet Partisi’ne oy verenlerin yüzde 89.5’i uygulanan tarım politikasını başarılı bulmuyor.

AK PARTİLİLERİN YÜZDE 30'U BAŞARISIZ BULUYOR

AK Parti'ye oy veren seçmenlerin yüzde 17,2'si kötü derken, yüzde 12,9'u da çok kötü dedi.

Cumhuriyet Gazetesi

Beğendim
0
Sevdim
0
Beğenmedim
0
Üzgün
1
İnanılmaz
0

Yorumlar


550

Doğru söz
27 gün önce
Bu anketten de çıkan sonuç Türkiye'de dürüst olmayan insanlar çoğunlukta. Ne sorarsan sor dürüst olmayan partizanlar partisine göre cevap verir, sorulana değil. Hele zırcahiller.
düşünceli
27 gün önce
Vatandaş rahatsızlık duysaydı, 20 yıl ayni dükkana gitmezdi.

VİDEO

SON DAKİKA

ÇOK OKUNANLAR

© 2020 www.karadenizgazete.com.tr | Karadeniz Gazetesi bir Güçlü Ticari Ve Sınai Ürünler Pazarlama Ticaret Ve Sanayi Anonim Şirketi ‘dir.

Giriş Yap