SON DAKİKA

Haber > Gündem > 12 yaşındaki çocuktan ekonomik dersi: "Korkuyorum, Silivri soğuk"

12 yaşındaki çocuktan ekonomik dersi: "Korkuyorum, Silivri soğuk"

06 Temmuz 2022 Çarşamba - 16:58

Sokak röportajı sırasında kendisine mikrofon uzatılan 12 yaşındaki bir çocuk, “İş var ama para vermiyorlar. Silivri soğuk, korkuyorum.” ifadelerini kullandı.

Geçen hafta sokak röportajı sırasında kendisine mikrofon uzatılan 14 yaşındaki çocuğun konuşması gündem olmuştu. 14 yaşındaki çocuk, “Okula gitmek bile 20 lira. Ben olsam oy vermezdin, parti kurardım.” ifadelerini kullanmıştı.

"SİLİVRİ SOĞUK, KORKUYORUM"

Bu defa 12 yaşındaki bir çocuk sokak röportajında Türkiye'de yaşanan ekonomik kriz hakkında, “İş var ama para veriyorlar. Adam asgari ücretli çalıştırıyor. 5 çocuklu bir aile, asgari ücretle nasıl geçinsin? Silivri soğuk, korkuyorum.” ifadelerini kullandı.

Beğendim
5
Sevdim
2
Beğenmedim
0
Üzgün
0
İnanılmaz
0

Yorumlar


550

k.atamer
1 ay önce
SAEDECE SİYASİ AÇLIK ÇEKENLER VAR BU ÜLKEDE...O ARKADAŞLAR AVUÇ YALAMA EYLEMİNE 2023 HAZİRANINA KADAR DEVAM EDEBİLİRLER...
Doğru söz
1 ay önce
Merak etme evlât, Çıplak Kral gidecek. Cumhuriyet gelecek.
Doğru söz
1 ay önce
Korkma güzel evlâdım. 100. Yılda yeni bir Kurtuluş Savaşı başlayacak ve muhakkak Zafere ulaşacağız. Ya istiklâl ya ölüm.

VİDEO

SON DAKİKA

ÇOK OKUNANLAR

© 2020 www.karadenizgazete.com.tr | Karadeniz Gazetesi bir Güçlü Ticari Ve Sınai Ürünler Pazarlama Ticaret Ve Sanayi Anonim Şirketi ‘dir.

Giriş Yap