SON DAKİKA

Haber > Gündem > Ahmet Hakan'dan Kılıçdaroğlu'na: Selam sabah kesilerek particilik yapılmaz, aşiretçilik yapılır

Ahmet Hakan'dan Kılıçdaroğlu'na: Selam sabah kesilerek particilik yapılmaz, aşiretçilik yapılır

10 Haziran 2021 Perşembe - 10:36

Hürriyet Genel Yayın Yönetmeni Ahmet Hakan, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun, sosyal medya hesabından yaptığı videolu paylaşımda "Bunlarla selamı sabahı kesin" açıklamasını eleştirerek "Selam sabah kesilerek particilik yapılmaz, aşiretçilik yapılır" dedi.

Hürriyet Genel Yayın Yönetmeni Ahmet Hakan, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun Twitter hesabından koyduğu bir videoda iktidara işaret ederek "Bunlarla selamı sabahı kesin" sözlerini eleştirdi.

Hakan, "Bunu duyunca 'Eyvah' dedim. Hem memleket için... Hem de CHP için... Memleket için neden eyvah dediğimi açıklamaya gerek duymuyorum.

CHP için eyvah dememin nedenine gelince... Partiler, selamı sabahı yükseltme kurumlarıdır. Selam sabah ne kadar artarsa, partiler de o kadar oy arttırır. Selamın sabahın kesildiği durumlarda ise partilerin potansiyeli geriler.

Selam sabah kesilerek particilik yapılmaz yani... Aşiretçilik yapılır. Ancak aşiretler, tarla sınırı anlaşmazlıkları yüzünden selamı sabahı keserler. Ama onların bile selamı sabahı kesmesine göz yumulmaz.

Mülki amirler, toplu pilav törenleriyle aşiretleri barıştırmak için çabalarlar" ifadelerini kullandı. 

Beğendim
4
Sevdim
0
Beğenmedim
1
Üzgün
1
İnanılmaz
1

Yorumlar


550

Serkan
4 gün önce
Daha çok yalvaraçaksın. Bir zamanlar türkiyenin saygın medya kuruluşunu ne hale getirdiniz. Patronunun yolsuzlukları hakkında tek bir yazı yazda sana gazeteci diyelim....
inquisitive
5 gün önce
peker in adamlarindan dayak yedi diye yandas olan biri hala utanmadan sikilmadan muhalefet yorumu yapiyor, ne diyelim

VİDEO

SON DAKİKA

ÇOK OKUNANLAR

© 2020 www.karadenizgazete.com.tr | Karadeniz Gazetesi bir Güçlü Ticari Ve Sınai Ürünler Pazarlama Ticaret Ve Sanayi Anonim Şirketi ‘dir.

Giriş Yap