SON DAKİKA

Haber > Gündem > Ankara Üniversitesi'nde ''İnek Bayramı'' gerginliği

Ankara Üniversitesi'nde ''İnek Bayramı'' gerginliği

13 Mayıs 2022 Cuma - 09:47

Ankara Üniversitesi'nde 1930'lu yıllardan bu yana yapılan "İnek Bayramı" gösterilerinde bir öğrencinin temsilen imam kılığına girmesi ortalığı karışırdı. Yaşanan gerginliğe güvenlik güçleri müdahale etti.

Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi'ndeki bazı öğrenciler, okulda gelenek haline gelen cübbe ve sarık giyilerek yapılan “İnek Bayramı' etkinliğine tepki gösterdi.

Gösterinin yapıldığı salonda öğrencilerin bazıları geleneğin devam etmesi gerektiğini savunurken bazı öğrenciler İslami değerlerle alay edildiği için "İnek Bayramının' yapılmaması gerektiğini savundu. Öğrencilerin bazılarının "Hadsizler, kimsiniz siz" sözleriyle tepki gösterdiği duyuldu. Gerginlik itiraz eden öğrencilerin dışarıya çıkarılmasıyla sonlandı.

Öte yandan etkinliklerin 2 yıldır pandemi nedeniyle yapılamadığı öğrenildi.

Beğendim
0
Sevdim
1
Beğenmedim
0
Üzgün
0
İnanılmaz
0

Yorumlar


550

Galip Türkkan
4 gün önce
bu namussuzlarla beraber millet ittifakında hepinize yakışan cehennemdir..
Ali Osman YILDIRIM
3 gün önce
Bunlar bizim Üniversitelerde okuyan, Anadolu insanlarının ÇOCUKLARI MI? Allah'ım buna eğlence, buna festival diyorlar. ve bu nesil mühendis, idareci, siyasetçi olacak. Bunlardan ancak Zübbe ve yavşak olur. EY DEVLET! EY Rektör! nerdesiniz? Manevi değerlerimize hakaret ediliyor, özgürlüktür deyip müdahale etmiyorsunuz? BİZ Mİ VERELİM BU ŞEREFSİZLERİN CEZASINI?
Osman Bilgili
4 gün önce
Sizi Allah'a havele ettim.Hem bu dünyada hemde ahirette hesabinizi Allah'a .Bunun adi özgürlük olmaz.Hadsizler...
alikemal
4 gün önce
papazlarla alay eden bir tane kafir bulunmazken kendini müslüman sanan zavallılar hala islama dil uzatıyor. diliniz kurusun

VİDEO

SON DAKİKA

ÇOK OKUNANLAR

© 2020 www.karadenizgazete.com.tr | Karadeniz Gazetesi bir Güçlü Ticari Ve Sınai Ürünler Pazarlama Ticaret Ve Sanayi Anonim Şirketi ‘dir.

Giriş Yap