SON DAKİKA

Haber > Gündem > Avrupa’da bizden kötüsü yok! Yolsuzluk liginde küme düştük

Avrupa’da bizden kötüsü yok! Yolsuzluk liginde küme düştük

25 Ocak 2022 Salı - 13:27

Uluslararası Şeffaflık Derneği tarafından açıklanan 2021 yılı Yolsuzluk Algı Endeksi’nde Türkiye 38 puanla 96. sırada yer aldı. Türkiye, son 10 yıl içerisinde en çok puan kaybeden ülkeler arasında.

Uluslararası Şeffaflık Derneği, 2021 Yolsuzluk Algı Endeksi’ni açıkladı. Uzmanların, sivil toplum örgütlerinin ve iş dünyası temsilcilerinin kamu kesimindeki yolsuzluğa dair algılarını yansıtan Yolsuzluk Algı Endeksi'nde Türkiye 2021 yılında bir önceki yıla göre 10 sıra daha geriledi.

Türkiye 180 ülke arasında 38 puanla 96. sırada yer aldı. Endeks sonuçlarına göre Türkiye 2013 yılından itibaren 12 puan kaybederek 43 sıra birden düştü. Son 10 yılda çok puan kaybeden ülkeler; Avustralya, Bosna Hersek, Botsvana, Kanada, Şili, Kıbrıs, Guatemala, Honduras, Macaristan, Lübnan, Liberya, Lüksemburg, Mali, Moğolistan, Nikaragua, Filipinler, Polonya, Saint Lucia, Güney Sudan, Suriye, Türkiye,  ABD ve Venezuela oldu.

TÜRKİYE, AVRUPA’DA SONUNCU

Türkiye, Avrupa Birliği üyesi ülkeler ile kıyaslandığında, 27 üye ülkeden de düşük puan alarak Bulgaristan'ın ardından sonuncu sıraya yerleşti. 38 OECD ülkesi içerisinde 37. sırada yer alan Türkiye, G20 ülkeleri arasında ise sondan üçüncü sırada yer aldı.

Şeffaflık Derneği’nin konu ile ilgili yaptığı açıklamada yolsuzluğun yaygınlaşmasını ve sıradanlaşmasını sağlayan cezasızlık uygulamalarının da sürdüğü ifade edildi.

Beğendim
0
Sevdim
0
Beğenmedim
0
Üzgün
0
İnanılmaz
0

Yorumlar


550

MEVLÜT AKÇAİR
3 ay önce
Eeeee başka nasıl olacaktı. Din elden gidiyor, Vatan elden gidiyor diyenlere ... Din ve Vatan ancak bu şekilde elden gider. Bizim millette ancak böyle kandırılır .... Saygılar .....
ali
3 ay önce
zaten işiniz gücünüz bu ülkeyi kötüleme yalan siyaset salla yalanı dön sonra attığın o yalana kendinde inan sedeş kabaşın dediği gibi bıktım bu sizin yalanlarınızda doğru haber yapın lütfen erdogan şöyle erdogan böyle ayıp
Doğru söz
3 ay önce
Dindar(!) iktidar! 😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂 Bu AKP bu dalâveralarla ateist sayısını da artırıyor. İnançlı insan sayısını da azaltıyor. Hamdolsun da zaten bu yolsuzlukları göremeyen cehalete söylenen kelimedir.
Doğru söz
3 ay önce
AB'nin Türkiye'yi AB ne almayı kafasından çıkarma sebeplerinin en başındakilerden biri de bu. Hukuk ve Demokrasi liginden de düşmemiz keza. Lâyikliği mezara gömmemiz de keza. Denk Bütçe yapamayışımiz da keza. Fakirleşmeniz de keza... Velhasıl kelâm hep geriye gidişiniz..
Doğru söz
3 ay önce
Bu anket vallahi billahi her şeyi söylüyor. AKP 2013 lerden sonra cıvanadan çıktı. Şimdilerde kokuyor. Yalan diyen şerefsizdir, yolsuz-soysuzdur, namussuzdur.
Muammer
3 ay önce
Hani; De. Sezgin Mumucu ile Adalet SARAYI önünde poz veren arkadaşların haberi varmi.
61
3 ay önce
Beşli çeteye verdiğin dolarlı ihaleler ne oldu TAYYİP.
uA 34-Trabzonlu
3 ay önce
KİM YOLSUZLUK YAPIYOR MAKAMI MEVKİSİ FARKETMEZ ; YETİMİN GARİBANIN GUREBANIN PARASINI DEVLETİN PARASINI YOLSUZLUK VEYA BASKA ŞEKİLDE HAKSIZ YİYORSA ALLAH BELASINI VERSİN HARAM ZEHİR ZIKKIM OLSUN ! TEK MAAŞ DIŞINDA HERKESİN MAAŞI YASAKLANMALI AMA NERDE O GÜNLER ?
Turgay
3 ay önce
Şaşırdık mı , tabi ki hayır. 84 milyonun hepsi bunu biliyor.
YAŞAR
3 ay önce
BİZİ KISKANIYORLAR DA
K.Atamer
3 ay önce
Çamur at izi kalsın diyenlerin bu ülkedeki çamurluğuna bizzat bulaşanlardır.Kim yaygara yapıyorsa yolsuzluğu orda arayın.Biz 80 li yıların Türkiyesinde M.Ali beyin ihaleyi nasıl kapattığı biliyoruz.Bunu da M.Ali bey'e sorun.Bu tür insanlar en çok kitlesi kurumların başına getirilerek ,şirin görünerek arkadan suyu istediği yöne çevirsinler diye .
61
3 ay önce
Atamer denen ak trol şu akpnin pisliklerini savunmaktan bir bıkmadın. Erdoğan Bayraktar 17-25 aralıkla ılgili hakkımdaki her şey doğru dedi.bir tane savcı harekete geçmedi. Çünkü işin ucu fetöye ne istedilerde vermedik diyen akp liderine dokunacak çünkü.yolsuzluk akpnin ta kendisi.
uA 34-Trabzonlu
3 ay önce
ESKİ TİCARET BAKANI RUHSAR PEKCANIN DEZEKFEKTAN MEVZUSU HALEN AYDINLATILAMADI ! RTE ONU YÜCE DİVANA YOLLAYACAĞINA ; ADETA ONUN YOLSUZLUK YAPTIĞINI KABUL EDEREK BAKANLIKTAN ALDI YANİ RTE KISMEN GÖZ YUMDU KISMEN İTİRAF ETTİ BU KÖTÜ DURUMU BU SADECE TEK ÖRNEK BAKINIZ ! ERKEN SEÇİM İSTIYORUZ TAYYİP BEY ! EKONOMİK PAHALILIKTAN , ELEKTRİĞE DOĞALGAZA AKARYAKITA GIDAYA GİYİME ONA BUNA HER ŞEYE GELEN ZAMLARDAN , ÇOK MAAŞLI BÜROKRATLARINDAN, YOLSUZLUK MUHABBETLERİNDEN BIKTIK ! 5'Lİ AKPLİ İŞADAMINA VERİLEN $GARANTİLİ KÖPRÜ OTOYOL İHALELERİNDEN BIKTIK AKP!

VİDEO

SON DAKİKA

ÇOK OKUNANLAR

© 2020 www.karadenizgazete.com.tr | Karadeniz Gazetesi bir Güçlü Ticari Ve Sınai Ürünler Pazarlama Ticaret Ve Sanayi Anonim Şirketi ‘dir.

Giriş Yap