SON DAKİKA

Haber > Gündem > Ayşenur Arslan: Türkiye Fransa'ya ses çıkarmamalı

Ayşenur Arslan: Türkiye Fransa'ya ses çıkarmamalı

29 October 2020 Thursday - 09:59

Hz. Muhammed'e hakaret ve İslam karşıtlığında bulunan Macron'a protesto için boykot çağrısına, Halk TV'den Ayşenur Arslan olumlu yaklaşmadı.

Fransa'da Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron'un İslam'ı ve Müslümanları hedef alan açıklamaları ile Hz. Muhammed'e (SAV) hakaret içerikli karikatürlerin binaların duvarlarına yansıtılması, İslam dünyasında tepki ve protestolarıyla karşılandı.

Macron'a tepki olarak, Katar, Kuveyt, Cezayir, Sudan, Filistin ve Fas gibi birçok ülkede Fransız ürünleri boykot edilmeye başlanmasının yanı sıra Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan da "Şimdi ben, buradan milletime sesleniyorum. Nasıl ki Fransa 'Türk markalı mal satın almayın' diyorsa ben de şimdi buradan milletime sesleniyorum. Sakın Fransız markalara asla iltifat etmeyin, bunları sakın almayın." ifadeleriyle boykot çağrısında bulundu.

AYŞENUR ARSLAN BOYKOTA KARŞI

Halk TV'de de dün Ayşenur Arslan'ın programında gündem, Türkiye-Macron gerilimiydi...

Arslan, Cumuhurbaşkanı Erdoğan'ın Fransa'ya boykot çağrısını eleştirdi.

Ayşenur Arslan, Hz Muhammed'e (SAV) hakaret eden Fransız dergisine, İslam aleminden ses çıkartan tek ülkenin Türkiye olduğunu, ekonomik sıkıntı yaşamamak için tepki verilmemesini istedi.

"BUNU NASIL GÖZE ALIYORSUNUZ"

Arslan, hakaret karikatürleri sonrası boykot çağrısına "O karikatürler her şey çok çirkin olabilir. Ama siz bunun karşılığında  İslam aleminden ses çıkartan tek ülke olup ekonominizi daha da sıkıntıya sokmayı nasıl göze alıyorsunuz canım, nasıl göze alıyorsunuz?" ifadelerini kullandı.

Beğendim
0
Sevdim
0
Beğenmedim
1
Üzgün
0
İnanılmaz
0

Yorumlar


550

analiz
1 ay önce
yorumu yayınladınız teşekkür ederım ...
analiz
1 ay önce
yoldaşınız halk tv kankınız tl 1 ve yol arkadaşınız sözcü ile birlikte yan yanasınız tıpkı hdp cvp iyi partı gibi,sizce vatandaş bu birlkteliğin farkında gegılmı?hic aynaya bakıyormusunuz karadeniz gazetesi?yüreginiz varsa trabzon meydanına cıkıp halkla röpörtaj yapın ve su soruyu sorun.. karadeniz gazetesi neye hizmet ediyor ? varmı okadar yüreginiz ..:) tabiki yok.yorumalri bile yayınlamıyorsunuz ..bize eski tarafsız karadeniz gazetemizi geri verinnnnnnn ...
analiz
1 ay önce
arkadaşlar bu akdıan neden kızıyorsunuzkii? bu kadını haber yapıpta buraya koyana bakmak lazım ...anlatabıldımmı ....
Serko61
1 ay önce
Siz eğer bu ülkedeki sol kesimi temsil ediyorsanız bende fenerli olayım...Sizde nasıl bir omurgasizlik nasıl bir kemiklerinize işlemiş hainlik varmış anlayamadım gitti..
Muhammet özen
1 ay önce
Başka bir emri varmı, fransız kadınımızın, hadi ordan git fransız çöplüğünde gıdakla, meşhur olmak için hainlik yapmanız gerekmez
Fırtına Kuşu
1 ay önce
Kurtuluş Savaşı neden yapıldı, diye sormazlar mı? Madem karşı çıkmayalım, ana sayfada paylaştığınız harita var ya bugünkü vatanımızın sınırları, işte karşı çıkmazsak, bu sınırlar olmazdı...Bu akıllı kadına birileri söylesin. Aklını kendine saklasın... Ya da Fransa'da yayınlarına devam etsinler...

VİDEO

SON DAKİKA

ÇOK OKUNANLAR

© 2020 www.karadenizgazete.com.tr | Karadeniz Gazetesi bir Güçlü Radyo ve Televizyon kuruluşudur.

Giriş Yap