SON DAKİKA

Haber > Gündem > Bakan Bilgin tarih verdi: 3600 ek gösterge, EYT, sözleşmeli personel, enflasyon zammı

Bakan Bilgin tarih verdi: 3600 ek gösterge, EYT, sözleşmeli personel, enflasyon zammı

13 Mayıs 2022 Cuma - 12:28

EYT'lilerin durumundan, sözleşmeli personele, enflasyon farkından, 3600 ek gösteregeye kadar milyonlarca çalışan ve emekliyle birlikte ailelerinin de dört gözle beklediği tarihi Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin verdi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın "Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin açıklayacak" dediği milyonlarca çalışanı, emekliyi ve ailelerini ilgilendiren açıklama için tarih verildi.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, enflasyonun yüzde 70'e dayandığını söyledi. Bilgin ''Bunun bir çok sebebi var bir tanesi pandemi, enerji üretiminde artış var ve bizim ülkemizin hazırlıksız yakalanması'' dedi.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin "3600 ek gösterge meselesini çözümünü bu ayın sonu itibarıyla tamamlamış olacağız. Son düzenlemeleri yapacağız. Sözleşmeli meselesi, EYT meselesi de var. Bunlar dosya dosya hepsi önümüzde" dedi.

 Bilgin, 3600 ek gösterge çözümünü bu ay sonunda tamamlayacaklarını söyledi. Çalışma Bakanı, EYT'liler konusunun da önlerindeki dosyalar arasında olduğunu ve hepsini adım adım çözeceklerini belirtti.

Bilgin'in açıklamalarından satır başları:

''Enflasyon fevkalede ciddi boyutlara ulaşmış durumda, yüzde 70'e dayandı. Dünyada da öyle Almanya’da yüzde 30 dayandı. Bunun bir çok sebebi var bir tanesi pandemi, enerji üretiminde artış var ve bizim ülkemizin hazırlıksız yakalanması.

Biz daha nükleer enerjiyi yeni kuruyoruz. Temmuz ayında sadece enflasyona karşı düzenlemeleri yapmayacağız. Emekçilerimizi korumak için pek çok şef yapacağız. Emeklileri de koruyacağız onlar için de hazırlıklar var.

3600 ek gösterge çözümünü bu ay sonunda tamamlayacağız. EYT'liler var hepsi önümüzdeki dosyalar hepsini adım adım çözeceğiz. Kimse merak etmesin kimseyi ezdirmeyeceğiz enflasyon karşında.''

Beğendim
1
Sevdim
0
Beğenmedim
1
Üzgün
0
İnanılmaz
0

Yorumlar


550

Tesbit
3 gün önce
Sakın inanmayın memurdan vergiyi kaldırdım dedi zararım aylık 700 lira şu anda memurun aylık %25 yani maaşının 4 de biri kadar alçaklı versene neyi bekliyorsunuz haaa emekli maaşının oranı degismeseydi en düşük emekli maaşı 5000 liranın üstünde olurdu vermiyorlar alıyorlar veriyor algısı oluşturuyorlar
musa
3 gün önce
bir insan bu kadar kendini kullandırırmı
Recep
3 gün önce
1 mayıs müjdesi gibi olmaz inşallah.
Kocero
4 gün önce
Anlayan varsa bizede anlatsin
uA 34-Trabzonlu
4 gün önce
YALANCISIN SEN ÇALIŞMA BAKANLIĞI MAKAMINDA OTURAN KİŞİ ! BAYBURTUN YÜZ KARASI ! RTE 1 MAYISTA MÜJDE VERECEK DEDİN 2 HAFTA GEÇTİ KIMSEYE MÜJDE FILAN VERMEDİ !

VİDEO

SON DAKİKA

ÇOK OKUNANLAR

© 2020 www.karadenizgazete.com.tr | Karadeniz Gazetesi bir Güçlü Ticari Ve Sınai Ürünler Pazarlama Ticaret Ve Sanayi Anonim Şirketi ‘dir.

Giriş Yap