SON DAKİKA

Haber > Gündem > Bülent Arınç yine AKP'yi topa tuttu! Erdoğan bu sözlere çok kızacak

Bülent Arınç yine AKP'yi topa tuttu! Erdoğan bu sözlere çok kızacak

20 Mayıs 2022 Cuma - 13:25

Eski Cumhurbaşkanlığı YİK üyesi Bülent Arınç, AK Parti'ye yönelik eleştirilerine bir yenisini ekledi. Arınç, bu sefer gençler üzerinden iktidarı vurdu.

Uzun süre AK Parti'de siyaset yapan, bir dönem Türkiye Büyük Millet Meclisi ( TBMM) Başkanlığı görevini de üstlenen ve son dönemde gerek dolaylı, gerek doğrudan hükümeti eleştiren eski Cumhurbaşkanlığı Yüksek İstişare Kurulu (YİK) üyesi Bülent Arınç, bu kez mesajlarını gençler üzerinden verdi. 

Bülent Arınç, sosyal medya üzerinden yaptığı paylaşımda şunları kaydetti:

"Kutlu istiklâl yürüyüşümüzün ilk adımının atıldığı bu aziz günde Millî Mücadelemizin lideri Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını saygı ve minnetle yad ediyor, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı'nızı kutluyorum.

'BİRÇOK GENCİMİZ BENZER KAYGILARDAN MUZDARİP'

Bu kıymetli günün gençlere armağan edilmiş olması hasebiyle gençlerimiz hakkında birkaç konuya değinmek istiyorm. Son dönemde görüştüğüm birçok gencimizin benzer kaygılardan muzdarip olduğunu fark ettim.

'EN TEMEL NEDEN İŞSİZLİK'

Adalete güvenlerinin sarsıldığını, kendilerini devlet nezdinde eşit yurttaş olarak göremediklerini ve dolayısıyla geleceğe karamsar bir şekilde baktıklarını gözlemledim. Gençlerin hem bugüne hem de geleceğe güvenle bakamamasının ardında yatan en temel neden işsizliktir.

Türkiye, evlatlarına gelecekte kavuşacakları muhtemel bir refah vaat etmeyi terk etmeli ve ivedilikle gençlerin kaygılarını gidermek için politikalar üretmelidir.

Dünyanın küreselleşerek küçüldüğü ve her an her yerden haberdar olabildiğimiz bu dönemde gençlerimiz farklı coğrafyalarda yaşayan çağdaşlarının sahip olduğu her imkâna kolaylıkla erişebilmelidir.

'GÜVEN YENİDEN TESİS EDİLMELİ'

Kamu kurumlarının sınav ve mülakatlarına dolayısıyla devlet kurumlarına ve siyaset mekanizmasına güven yeniden tesis edilmelidir. Beyin göçünün önüne geçecek girişimci ve akademik destekler hayata geçirilmelidir.

'HİÇBİR GENÇ, DÜŞÜNCELERİNİ DİLE GETİRDİĞİ İÇİN KAYGI DUYMAMALI'

Hepsinden önemlisi gençlerimizin fikirlerini özgürce ifade edebilecekleri bir iklim yaratılmalıdır. Hiçbir gencimiz düşüncelerini dile getirdiği için kaygı duymamalı, endişe gütmemelidir.

Bu ortamı tesis etmek bizlerin ülkemizi müreffeh bir medeniyet seviyesine eriştirmede en büyük dayanağımız olan gençlerimize borcumuzdur." 

KAFTANCIOĞLU KARARI SONRASI DA HÜKÜMETE YÜKLENMİŞTİ

Bülent Arınç, Yargıtay 3. Dairesi'nin CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu'na tamamı eski tarihli sosyal paylaşımları nedeniyle verilen 4 yıl 11 ay 20 günlük hapis cezasını onaması sonrası yaptığı paylaşımla da dikkatleri üzerine çekmişti:

“Bir dönem çeşitli vesayet odaklarının etkisi altındaki yargı tarafından mağdur edilen bizlerin hikayeleri hafızalarda tazeliğini korurken, dünün mağdurlarının mağrur ifadelerle yaşanan hukuksuzluklara gözünü yumması kamu vicdanını yaralamaktadır.”

Beğendim
0
Sevdim
0
Beğenmedim
3
Üzgün
0
İnanılmaz
0

Yorumlar


550

Yasemin
1 ay önce
Bakınız kozmik odaya fetoculeri sokan ve feto oğlu olan arinic neler diyor çünkü emir öyle geldi e peki Trabzon'a hakaret eden atillati PKK'lı çalıştıran ekremi neden yazmiyorsun
GALİP GEL
1 ay önce
gene iyisin diyelim hiç olmazsa T.C. KURANLARA LAF ETMİYORSUN CANI SIKILANLAR BAZİ AKPLİLER TUTUYOR İNÖNÜ YE LAF ATMALAR ANLAMAMIŞLAR BU ADAMLAR OLMASIYIDI DEDELERE YORGO DEDE DİYECEKTİK BUNU HALA ALGILIYAMAMIŞ YÖNETİCİLERİMİZ VAR YAZIK ÜLKEYE
Osman Bilgili
1 ay önce
Çok iyi tanirim bu yalakabi.Beyni sulandi, cikarlari bitti.Milli görüştede aynisini yapti.Siz bu ukalalardan medet umun gazete olarak.Çok beklersiniz.Kim buna itibar edecek?...Şahsiyetsiz....
SEV
1 ay önce
bülent BEY KEŞKE HER ZAMAN DOĞRULRI KONUŞSAYIDIN UYMASAYIDIN FETÖCU SAVCI VE HAKİMLERE ŞEREFSİZ KUMPASÇILARA SİZE HAK VERİRDİK O ZAMAN DİYEMEDİN EY ZEKERİYA SEN NE YAPIYORSUN. BÖYLE ŞEREFSİZLIK OLUR MU KENDİNE GEL KEL.NEDEN GİTTİ GERÇİ TEK SEVEN SİZ DEĞİLDİNİZ SİZİN BAŞINIZ DE PEK ÇOK SEVERDİ YA HADİ BOŞVER
HALİL İBRAHİM KESKİN
1 ay önce
HABU ÇÜRÜMÜŞ BEYİNLİYİ KONUŞTURUP ONUNLA DA ALGI OLUŞTURACAKSINIZ VAY BE
Sağduyu
1 ay önce
Artık kripto bile değil, açık FETÖ'cü. Kullandığı argumanlar tıpatıp uyuşuyor. Bu fosile bir koltuk versinler hemen methiyeler dizmeye başlar. Yazık,yazık,yazık,binlerce yazık.........................................................................

VİDEO

SON DAKİKA

ÇOK OKUNANLAR

© 2020 www.karadenizgazete.com.tr | Karadeniz Gazetesi bir Güçlü Ticari Ve Sınai Ürünler Pazarlama Ticaret Ve Sanayi Anonim Şirketi ‘dir.

Giriş Yap