SON DAKİKA

Haber > Gündem > Cem Uzan'ın 2022 yılı dolar kuru tahmini ''yok artık'' dedirtti!

Cem Uzan'ın 2022 yılı dolar kuru tahmini ''yok artık'' dedirtti!

25 Ocak 2022 Salı - 09:15

Ekonomist Murat Muratoğlu'nun canlı yayın konuğu olan ve 2021 yılı için yaptığı dolar kuru tahmininin gerçekleştiğini duyuran Cem Uzan, 2022 yılı sonu dolar kuru için 25-30 TL tahmininde bulundu.

Ekonomist Murat Muratoğlu'nun Youtube kanalına konuk olan Genç Parti Kurucu Genel Başkanı Cem Uzan'dan dikkat çeken dolar tahmini geldi.

"2021 yıl sonu için dolar tahminim gerçekleşti" diyen Cem Uzan 2022'nin yıl sonu için dolar tahmininde bulundu.

 Cem Uzan'ın Murat Muratoğlu'na yaptığı açıklamalar şöyle:

"ÖYLE BİR ABSÜRTLÜK YAPABİLİRLER Kİ..."

"Üniversite ilk muhasebe dersine girdiğimizde, Amerikalı hoca bir şey söyledi bize ekonomiyle ilgili. Herkes dedi, falcılara gider. Gelecek şöyle olacak böyle olacak. Ya dedi ben falcılardan bir şey istiyorum. Yarınki Wall Street Journal’deki hisse senetlerinin döküm fiyatlarını versin. Bugünden yarına borsadaki şirket hisse fiyatlarını bilsin başka bir şey istemiyorum. Benim bugün gelecek sene dolar şu kadar olacak diye bir şey söylemem mümkün değil. Onun için Türkiye ekonomisinde yarın öbür gün ne absürtlükler olacak öngörmeniz mümkün değil. Yarın faizi 8’de indiriyorum diyebilirler. Ne olacak ki? Ama benim tahminim dolar 2022’yi 30’larda kapar. 25 ile 30 arasında kapar. 25 ile 30 arasında kaparsa iyidir. Öyle bir absürtlük yapabilirler ki sizin benim aklımızın ucundan geçmeyecek bir şey de yapabilirler".

Beğendim
0
Sevdim
0
Beğenmedim
2
Üzgün
1
İnanılmaz
0

Yorumlar


550

nazlı
3 ay önce
1974 yılında petrol ihtiyacı için döviz bulunamamıştı..Cem UZAN olgun yaşda olduğu için bunları bilir..1979 yılında petrol ihtiyacı için döviz bulunamamıştı...Bugün bankalar döviz dolu..Döviz bunuyorsa, değeri önemli midir? Cem UZAN okumayı sever. Rusya bir hafta içinde piyasadan döviz alımını durdurdu. Çünkü kur oyunlarını Putin bildiği için durdurdu. Türkiye 1950 yılından bugüne kadar döviz kuru ödüyor....Cemim,aslanım yanlışlıklar peşinden koşma..Çünkü dünya çapında iş adamısın..Hataların alabilir..Çalışkan insansın..Camim,aslanım yiğidi
bulut
3 ay önce
Dolar kurunun 25-30 lira olması önemli değildir. Bulunur olması önemlidir. Bankalarda vatandaşın 300 milyara yakın döviz mevduatı var...Türk parası var..Bu kadar bollukta istenen, devlet ihtiyaç duyduğunda Bankalardaki döviz mevduatlarını kullanmalıdır. Yaz mevsiminde büyük bolluklar oluşunca yine dolar ,altın vatandaş her zaman alır..Rusya piyasalardan döviz alımını durdurdu. Amerika Rusya 'nın ve Türkiye 'nin alım gücünü kırmak vatandaşını aç,fakir bırakarak bölge hakimiyetini güçlendirmek için ekonomik ambargolarını devam ettiriyor..
K.Atamer
3 ay önce
Türk vatandaşı bile olmayan bu gafili siyasete sokanin ta aklına ihanet sokayım.

VİDEO

SON DAKİKA

ÇOK OKUNANLAR

© 2020 www.karadenizgazete.com.tr | Karadeniz Gazetesi bir Güçlü Ticari Ve Sınai Ürünler Pazarlama Ticaret Ve Sanayi Anonim Şirketi ‘dir.

Giriş Yap