SON DAKİKA

Haber > Gündem > Cemil Çiçek itiraf etti: Asıl sorun ahlak sorunu

Cemil Çiçek itiraf etti: Asıl sorun ahlak sorunu

17 Mayıs 2022 Salı - 09:35

Cumhurbaşkanlığı Yüksek Danışma Kurulu Üyesi Cemil Çiçek, siyasette ahlak sorunu yaşandığını söyledi.

Cumhurbaşkanlığı Yüksek Danışma Kurulu Üyesi Cemil Çiçek, “siyasette de asıl problemin ahlak alanında yaşandığı”nı söyledi.

Karar gazetesi yazarı Ahmet Taşgetiren, bugünkü köşe yazısında Cemil Çiçek ile yaptığı görüşmeye yer verdi.

Taşgetiren’in yazısının ilgili kısmı şöyle:

"ASIL SORUN AHLAK SORUNU"

"Cumhurbaşkanlığı Yüksek Danışma Kurulu üyesi Cemil Çiçek aradı. Pazar günkü yazımda Diyanet İşleri eski Başkanı Mehmet Görmez’in "ahlak vurgusu"nı hatırlatarak "siyasette de asıl problemin ahlak alanında yaşandığı"nı vurguladı. "Demokrasi önce ahlâktır, dedi, hukuk, adalet ahlâktır."

"Bizde kanun eksiği yoktur, dedi, ama ahlaki alanda zaaf varsa onu hiçbir kanun ile düzeltemezsiniz" dedi. "Onun için demokratik tövbeden söz ediyorum, dedi.

Şöyle sürdürdü sözlerini:

"Tövbe olması için önce hatanın kabul edilmesi, sonra ondan vazgeçme iradesinin ortaya çıkması lâzım. Hatanın farkında değilseniz ya da yaptığınız işi bir şekilde meşrulaştırıyorsanız neyden tövbe edeceksiniz? Bizde herkesin yaptığı işi bir şekilde meşrulaştırma becerisi var."

Sözlerini şöyle bağladı:

"Seçimlere doğru gidiliyor, bir ahlak gündemi oluşturmak lâzım."

Beğendim
1
Sevdim
1
Beğenmedim
0
Üzgün
0
İnanılmaz
0

Yorumlar


550

AHLAK
1 ay önce
türkhalkı BİLİYOR DA İSİM İSİM SAYAMASIN TABİ SİYASTTE SORUN VAR. DEVLET GÜCÜNÜ ARKALARINA ALIP İSTEDİKLERİ GİBİ AT OYNTIYORLAR ŞİMDİLİK. ALLAH AHLAKTAN KORUSUN BİZİ ZOR İŞLER BU KOLTUK VAR YA NERELERE KADİRDİR. DOĞRU YOLDN AYIRMA BİZİ YARABBİ AMİN.
serdar
1 ay önce
ne kadar doğru söylem sorun sizin gibi ahlaksızların ahlak sorunudur...siz ahlaksızlığı sizyeset yada gazetecilik sanıyorsnuz oysa ahlakszılık ahlaksızlıktır..yalancılık iftira algı mühendisliği tam bir ahlaksızlıktır ve sizin gibilerin yaptığı tek şey bu.ahlaksızlık..bu sorunun derhal çözülmesi gerekir..
Serkan
1 ay önce
Vayyyy, Sayın Çiçek şimdimi aklınıza geldi. Sıkıyorsa ahlaksız kim, ahlaksızlık kimler yapıyor???? Açıklasanıza... biz biliyoruz de birde sizden duymak istiyoruz. Anladığım kadarı ile sizde sesinizi duyurmak istiyorsunuz alın işte fırsat....
uA 34-Trabzonlu
1 ay önce
SİYASETTE AHLAK SORUNU VAR DIYORSUN (Kİ DOGRU) AMA HALEN SIYASETİN İÇINDESIN CEMIL ÇICEK YANİ FARKINA VARMADAN AHLAKSIZ BİR SIYASETÇİ OLDUĞUNU ITIRAF EDIYORSUN ! DUZENIN ADAMI CEMIL ÇİÇEK MUTLAKA BİR KOLTUKTA KENDINİ BULUYOR ! MILYONLARCA İŞ ARAYAN GENÇ VARKEN ; CEMİL ÇİÇEK GİBİLER BALLI KOLTUKLARDA GUNÜNÜ GUN EDIYOR HEMDE MUTLAKA BİR MAKAMDA KENDINİ BULURKEN !

VİDEO

SON DAKİKA

ÇOK OKUNANLAR

© 2020 www.karadenizgazete.com.tr | Karadeniz Gazetesi bir Güçlü Ticari Ve Sınai Ürünler Pazarlama Ticaret Ve Sanayi Anonim Şirketi ‘dir.

Giriş Yap