SON DAKİKA

Haber > Gündem > Cumhurbaşkanı Erdoğan imzaladı: Afganistan için de IBAN geliyor!

Cumhurbaşkanı Erdoğan imzaladı: Afganistan için de IBAN geliyor!

22 Ocak 2022 Cumartesi - 10:29

Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından imzalanan kararla, Afganistan'da insani yardıma muhtaç sivil halka destek için kampanya başlatıldı. Kampanya kapsamında yapılacak yardımlar vatandaşlar ile valilikler, belediyeler ve kamu kurumlarınca AFAD'ın açacağı hesaplardaki IBAN'lara yatırılacak

Türkiye Taliban’ın yönetimine geçen Afganistan’la ilgili peş peşe önemli kararlar alıyor.

Geçtiğimiz hafta Katar’la birlikte Kabil Havalimanı’nın işletilmesini üstlenen Türkiye, bugün Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe giren Cumhurbaşkanı Kararı ile geniş çaplı bir kampanya başlattı.

Cumhurbaşkanı Kararı’ndaki detaylar şöyle: 

“Afganistan’da açlık ve soğuk kış şartları nedeniyle insani yardıma muhtaç sivil halka temel insani ihtiyaçlarının karşılanması için destek olunması amacıyla yardım kampanyası kararlaştırılmıştır.

Söz konusu insani yardım kampanyasının koordinasyonunu yapmak üzere Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı görevlendirilmiştir.

Kampanya kapsamında valilikler, belediyeler ve diğer kamu kurum ve kuruluşlarınca toplanan yardımların aktarılması ya da gerçek ve tüzel kişilerce doğrudan bağış yapılması amacıyla Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığınca kamu bankaları ve/veya özel bankalar nezdinde açılacak hesaplar anılan Başkanlık tarafından duyurulur.

AFAD Başkanlığı tarafından Afganisan’a yardım kampanyası için 20 Ocak 2022 tarihinden itibaren kamu bankaları ve/veya özel bankalar nezdinde açtırılan hesaplara yapılmış, yapılacak bağışlar da insani yardım kampanyası kapsamında değerlendirilir.

Beğendim
0
Sevdim
0
Beğenmedim
0
Üzgün
0
İnanılmaz
0

Yorumlar


550

Fırtına
3 ay önce
Cok seviyorsa servetini bağışlasın
Doğru söz
4 ay önce
Haydi AKP'liler, dinleyin Reyisinizi. 11 milyon üyesi(!) olan Reyisinizi. O açlık yok, fakirlik yok diyenler namuslu olup ellerini ceplerine atsınlar. Yoksa onlar hep yardım almak için mi biat rolü oynar. Göreceğiz.
Doğru söz
4 ay önce
Al sana şeriat! Bereket bizim cahil cibiliyetsizler şeriata giden yollarında başarılı olamadılar. Direkten döndük. İnşallah ilk seçimde tüm varlıklarından da kurtulup hesap soracağız!
VARLI
4 ay önce
GİYİSİLERDEN BELLİ 21 YÜZ YILDA NE KADAR GERİ KALMIŞLARDİR EZEN EZENE VANDALLAR
inquisitive
4 ay önce
afganistan daki ortacag vandallari iktidara gelirken dusuneceklerdi, ulke yonetmek nutuk atmaya, kafa kesmeye benzemiyor, afganistan a geden destek bu ilkellerin eline gececektir
Bilal
4 ay önce
Önce kendi vatandaşını doyur besle adam ğibi yaşat ev elektriği 800 TL olurmu asğari ücretin dörtte biri nerdeyse ıbanı biz verelim afğanlar uyuşturucu milyarderi bize yardım etsinler bence bu arsızlık son bulacak inşaalah
Malkoc
4 ay önce
Bizden caldiklarinizin dörtde birini onlara yollayin kafi gelir gerisinide hesap zamani görüsürüz
fatura iş yok
4 ay önce
millet evinde fatura ödeyemiyor, iş yok , esnaf batık durumda, bunlar hala iban peşinde dünyada o kadar zengin ülkeden tek akıllı fakir ülke yardım ediyor..şaka gibi

VİDEO

SON DAKİKA

ÇOK OKUNANLAR

© 2020 www.karadenizgazete.com.tr | Karadeniz Gazetesi bir Güçlü Ticari Ve Sınai Ürünler Pazarlama Ticaret Ve Sanayi Anonim Şirketi ‘dir.

Giriş Yap