SON DAKİKA

Haber > Gündem > Davutoğlu'ndan Erdoğan'a sert sözler: Artık kibri bırakın

Davutoğlu'ndan Erdoğan'a sert sözler: Artık kibri bırakın

01 Ağustos 2021 Pazar - 15:21

Ahmet Davutoğlu, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Marmaris'te çay fırlatmasını eleştirerek "Artık kibri, halktan kopmayı, küçük rant hesabı peşinde koşmayı bırakın ve halkın derdiyle dertlenin" dedi.

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, Dünya Balkan Federasyonunun düzenlediği "Balkanlar’dan Hocaya Vefa" toplantısında konuştu.

Konuşmasında son günlerde yaşanan sel felaketleri ve orman yangınlarına değinerek, "Biz zor şartlarda omuz omuza vermeyi bilen bir milletiz. Bu sıkıntıların hepsi aşılır. Türkiye Cumhuriyeti kudretli bir devlettir" diye konuşan ve orman yangınlarında hayatını kaybedenlere rahmet dileyen Davutoğlu, Türk Hava Kurumu’na ( THK) kayyum olarak atanan heyetin başkanı Cenap Aşçı’nın açıklamalarını ve Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Marmaris’te vatandaşlara çay dağıtmasını eleştirdi.

"CUMHURBAŞKANI'NIN UZAKTAN ÇAY FIRLATTIĞI BİR ÜLKE GÖRMEK İSTEMİYORUZ"

"İktidarın göstermiş olduğu zaaflar ve bir kriz yönetiminde yapılmaması gereken hatalar hepimizin yüreğini dağlayan ikinci bir boyut oldu" diyen Ahmet Davutoğlu, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Envanterde 9 uçak var görünüyor, 3 uçak kullanılıyor. Kriz çıktıktan sonra kiralanan uçaklar tam olarak yerlerine ulaşamıyor. Buradan bir kez daha Sayın Cumhurbaşkanı’na ve iktidara sesleniyorum; zor zamanlarda biz eleştirmek istemeyiz, omuz omuza vermek isteriz. Ancak ülkemizin yürekleri dağlanırken, çiğerleri yanarken THK kayyum başkanının uçakları seferber etmek yerine düğün merasimlerine katıldığı, Sayın Cumhurbaşkanı’nın acılarını paylaşmak üzere gittiği bölgede vatandaşlarımızın yüreklerine dokunmak ve onları bağrına basmak yerine uzaktan çay fırlattığı bir ülke görmek istemiyoruz"

"DOĞRU ATTIĞINI HER ADIMDA YANINIZDAYIZ"

"Acılar, sıkıntılar paylaşılarak, derinden hissederek, empati yapılarak aşılır" diyen Davutoğlu, "Son dönemde maalesef bütün sıkıntılarda vatandaşlarımız sıkıntı çekerken yüksek maaşlarla, çok sayıda maaşlarla lüks ve şatafat içinde yaşayanlar, bu sıkıntılarda o omuz omuza verme bilincini zaafa uğrattılar" diye konuştu.

Acılar yaşanırken eleştirmek istemediğini vurgulayan Davutoğlu, Cumurbaşkanı Erdoğan’a ve geçmişte birlikte çalıştığı yönetim kademesindekilere şöyle seslendi:

"ARTIK KİBRİ BIRAKIN"

"Artık kibri, halktan kopmayı, küçük rant hesabı peşinde koşmayı bırakın ve halkın derdiyle dertlenin. Uzaktan çay atarak değil, dizinin dibinde oturarak, ormanı yanan, hayvanları telef olan yakınlarını kaybeden vatandaşlarımızı pandemi şartlarını da gözeterek ama gözlerinizle muhabbetle kucaklayarak bu sıkıntıları aşmaya çalışın. Doğru attığınız her adımda yanınızdayız. Ama milletin derdinden uzaklaştığınız zaman da bilin ki hakikatleri en gür sesle söylemeye devam edeceğiz"

Beğendim
0
Sevdim
0
Beğenmedim
0
Üzgün
0
İnanılmaz
0

Yorumlar


550

Cengiz
1 ay önce
Asıl sizinkisi kibir davukogliiii
Kadir08
1 ay önce
İşleri güçleri Erdoğan la uğraşmak yangını bile ak parti yaptı diyecekler bunlar neye hizmet ediyorlar anlaşılır gibi değil allah sonumuzu hayır etsin
K.Atamer
1 ay önce
Sen nece konuşuyorsun.Çok merak ediyorum,öğretim görevinizi hangi üslup ve hangi konuşabilmek yeteneğinizle yapıyordunuz.
Doğru söz
1 ay önce
Davutoğlu Türkçesi ve konuşma becerisi en yüksek olan siyasilerden biri. Ben bu özelligine şahsen gıpta ediyor ve diger siyasilerden de bu kaliteyi bekliyorum. RTE bu konuda sonuncu. Cehalete değil medeniyete hitap istiyor ve bekliyorum.

VİDEO

SON DAKİKA

ÇOK OKUNANLAR

© 2020 www.karadenizgazete.com.tr | Karadeniz Gazetesi bir Güçlü Ticari Ve Sınai Ürünler Pazarlama Ticaret Ve Sanayi Anonim Şirketi ‘dir.

Giriş Yap