SON DAKİKA

Haber > Gündem > Erdoğan'dan Yunanistan'a rest: ''En ufak saldırıyı cevapsız bırakmayız''

Erdoğan'dan Yunanistan'a rest: ''En ufak saldırıyı cevapsız bırakmayız''

14 Ağustos 2020 Cuma - 14:25

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Doğu Akdeniz'de Yunanistan'ın saldırgan tavırlarının cevapsız kalmayacağını söyledi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cuma namazının ardından gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Doğu Akdeniz'deki gelişmelere dair açıklama yapan Erdoğan, "23'üne kadar Oruç Reis çalışmalarını sürdürecek. En ufak saldırıyı cevapsız bırakmayız" dedi.

Erdoğan'ın açıklamalarından satır başları:

"Bu gelişmeler içerisinde özellikle bizim sismik araştırma yapan gemilerimiz, sondaj gemilerimiz bu bölgede dolaşıyor. Oruç Reis sismik araştırma yapan gemilerimizden biri. Bu sivil gemilerimize yapılacak saldırıyı cevapsız bırakamayız. Dün böyle bir durum söz konusu oldu, Kemal Reis gereken cevabı verdi. Devam ederse cevabını misliyle alacaktır. 

Sayın Merkel ile bu konuları dün konuştuk. Bizden ricası 23'ünden sonra danışmanlarımızın yapacakları çalışmalar neticesinde bu işi yumuşatıp korumacı anlayış içerisinde süreci geliştirelim dediler. Mutabık kaldık. Sayın Merkel benden sonra Miçotakis ile bir görüşme yaptı. Umarım onu bizim söylediğimiz çizgiye çekmiş olur.

İSRAİL-BAE ANLAŞMASINA TEPKİ

Bu süreçte Suudi Arabistan'ın yanlış adımları oldu. Abu Dabi yönetimi ile ilgili adımlarımız olabilir. Büyükelçimizi geri çekme gibi bir durumumuz olabilir.

DOLARDAKİ YÜKSELİŞ

Bu hafta içerisinde ekonomi kurulu toplamak suretiyle bir değerlendirme yapacağız. Bunlar yeni ataklar değil. Aynı operasyonları bize yaptılar, devam ediyorlar. Türkiye bu konuda güçlüdür, yere sağlam basmaya devam edecektir. 

OKULLARIN AÇILMASI

Bu konuda çalışmaları Bilim Kurulu yürütüyor. Alınan kararlara bakanlarımız uymaya devam edecek." 

Beğendim
0
Sevdim
0
Beğenmedim
0
Üzgün
0
İnanılmaz
0

Sizce Eddie Newton başarılı olur mu?

Yorumlar


550

ERDEM
1 ay önce
Dolardaki yükseliş durduralamıyorsa sorun iktidarda.Ayakların yere sağlam basması filan hikaye dolara 1 kuruş artsa hemen her şeye zam geliyor.Bence Akp ömrünü tamaladı bundan sonra Türkiyeye verecek bir şeyleri yok bundan sonra tümden zarar verirler.Değişik yüzler yeni insanların gelmesi gerekir siyasete.

VİDEO

SON DAKİKA

ÇOK OKUNANLAR

© 2020 www.karadenizgazete.com.tr | Karadeniz Gazetesi bir Güçlü Ticari Ve Sınai Ürünler Pazarlama Ticaret Ve Sanayi Anonim Şirketi ‘dir.

Giriş Yap