SON DAKİKA

Haber > Gündem > Evlat nöbetindeki anne: “HDP’ye inanmayın"

Evlat nöbetindeki anne: “HDP’ye inanmayın"

23 Ocak 2022 Pazar - 14:24

Çocuklarının terör örgütü PKK mensupları tarafından dağa kaçırıldığı iddiasıyla HDP Diyarbakır il başkanlığı önünde evlat nöbeti tutan ailelerin direnişi 876. gününde de devam ediyor.

Çocuklarının terör örgütü PKK mensupları tarafından kaçırıldığı iddiasıyla, 3 Eylül 2019'da farklı kentlerden Diyarbakır'a gelen ailelerin HDP il binası önünde başlattığı oturma eylemi 876. gününde de sürüyor. 2017 yılının mayıs ayında çocuğunu işe gönderdiğini ve o günden beri evladını aradığını ifade eden anne Ayten Elhaman, evladına "teslim ol" çağrısı yaptı. 3 yıldır HDP il binası önünde olduklarını hatırlatan Elhaman, "5 yıl oldu evladıma hasretim, kokusuna ve sesine hasret kaldım. HDP'li cani ve katiller bizden ne istiyor? HDP çocukları alıp Kandil’e götürüyor, onlar da Amerika’nın askeri yapıyor. Benim çocuğumdan ne istediler, HDP ve PKK birdir bunu bilsinler. Bütün gençlere sesleniyorum, HDP’ye inanmayın, PKK’ya kanmayın, kaçıp gelin burada güçlü devletimiz var. Oğlum Bayram, sen gelmeyene kadar biz, burayı terk etmeyeceğiz. Bu çadırda ben ve baban hasretle bekliyoruz. Bak seni kandırıp dağda ölüme götürmüşler, burada da babana yolda pusu kurdular, babanın kolunu kırdılar. Onların katil olduklarını bir daha gör. Orada sana, burada bize işkence ediyor. Kaçıp gel, seni kandırıp götürdüler. Siyasetle bir alakan yok" dedi.

Beğendim
0
Sevdim
0
Beğenmedim
0
Üzgün
0
İnanılmaz
0

Yorumlar


550

VİDEO

SON DAKİKA

ÇOK OKUNANLAR

© 2020 www.karadenizgazete.com.tr | Karadeniz Gazetesi bir Güçlü Ticari Ve Sınai Ürünler Pazarlama Ticaret Ve Sanayi Anonim Şirketi ‘dir.

Giriş Yap