SON DAKİKA

Haber > Gündem > Fakirliğe çareyi Bilal Erdoğan buldu

Fakirliğe çareyi Bilal Erdoğan buldu

05 Mart 2021 Cuma - 15:35

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın oğlu Bilal Erdoğan katıldığı bir programda, "Zekat verilse dünyada fakir fukara kalmaz, hesabı kitabı yapan insanlar anlatıyor. Dünyanın en zengin ülkesi olmayabiliriz ama gönlü en zengin ülkesiyiz" ifadelerini kullandı.

Diyanet TV’de yayımlanan ‘İyilik Vakti’ programına katılan Bilal Erdoğan, “Zekat verilse dünyada fakir fukara kalmaz, hesabı kitabı yapan insanlar anlatıyor. Dünyanın en zengin ülkesi olmayabiliriz ama gönlü en zengin ülkesiyiz” dedi.

Bilal Erdoğan’ın sözleri sosyal medyada günün konusu olurken, kullanıcılar “Neden birilerine muhtaç olunmasını istiyorlar” diyerek isyan etti.

Beğendim
1
Sevdim
1
Beğenmedim
6
Üzgün
0
İnanılmaz
2

Yorumlar


550

YAŞAR
1 ay önce
FOX TV DE AÇIKLAMALIYDI.
Ali Osman YILDIRIM
1 ay önce
Zekat İle İlgili Bilal Erdağan'ın açıklaması çok hoş değil mi? zekatın mana ve önemini açıklıyor. bu dünyada her zaman fakir de olmuş , zen gün de...Zengin nasıl o malı elde etmiş?, helal yoldan mı? bu ayrı bir konu. bunun hesabını herkes öbür dünyada verecek. ama bu açıklamadan "Birilerine muhtaç olunması isteniyor" anlamı çıkaran insana ne demeli? "EL İNSAF"
Doğru söz
1 ay önce
Eeeee herkes aklı kadardır. Bir de cehaletin olduğu yerde herkes kimi kandırırsam der! O ayrı konu.
Doğru söz
1 ay önce
AKP hep 50% nin üzerinde oy alıyordu. Niye bu korkunç derecede inanan(!) AKP liler zekatlarını Bay Bilalin dediği şekilde vermiyorlar? Sahte mümin miler? Yoksa avantacı taraftar mı?
kenan
1 ay önce
Akp bir siyasi partidir.Belirli dinde olanların desteklediği veya bir mezhep değildir.Her kesimden oy alır.Fakiri veya zengini.Ancak Türkiyenin yüzde ellisi için kullandığın sahte mümin mi yoksa avantacımı sözünü sana geri iade ediyorum.Sen kendinle karıştırdın galiba.Zekat sadece Akp seçmenine farz değil ayrıca.Müslüman olan herkese farz.Ve adam tüm müslümanlarda olan bir hastalığa dikkat çekmiş.Zaten gayri müslüm zekat vermez.Adamın sözünde yanlış olan bir şey yok.Ama dini de siz bilirsiniz en iyi doğru ya.
inquisitive
1 ay önce
zekat mekat, sadaka vs ye muhtac olmasin diye insanlar sosyal devlet gelisti dunyada, devlet hem vergi alacak hem de sosyal adaleti zekatla halledecek oyle mi, vergiler nereye gidiyor sormasin kimse o zaman.

VİDEO

SON DAKİKA

ÇOK OKUNANLAR

© 2019 www.karadenizgazete.com.tr | Karadeniz Gazetesi bir Güçlü Radyo ve Televizyon kuruluşudur.

Giriş Yap