SON DAKİKA

Haber > Gündem > Hadsiz Yunan bakana Ahmet Hakan'dan çok sert tepki: A be alçak! Atatürk’ün evinden ne istiyorsun?

Hadsiz Yunan bakana Ahmet Hakan'dan çok sert tepki: A be alçak! Atatürk’ün evinden ne istiyorsun?

13 Temmuz 2020 Pazartesi - 16:22

Yunanistan Tarım Bakanı Makis Voridis, Ayasofya’nın ibadete açılmasına misilleme olarak Selanik’teki Atatürk Müzesi’nin (Atatürk’ün doğduğu ev) ‘Pontus Rum ya da Helenizm soykırımı müzesine’ dönüştürülmesi önerisini destekledi. Bugünkü köşesinde skandal öneriyi yazan Hürriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Ahmet Hakan Yunan bakana "A be alçak, Ayasofya’ya misilleme yapmak istiyorsan Atina’daki bir Osmanlı camisini kiliseye dönüştürebilirsin" diye seslendi.

Hürriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Ahmet Hakan, Yunanistan Tarım Bakanı Makis Voridis'in Ayasofya'nın ibadete açılmasının ardından Selanik'teki Atatürk Müzesi'nin 'Pontus Rum ya da Helenizm soykırımı müzesine' dönüştürülmesi önerisini desteklemesine tepki gösterdi. Hakan, "A be alçak, Ayasofya’ya misilleme yapmak istiyorsan Atina’daki bir Osmanlı camisini kiliseye dönüştürebilirsin" düşüncesini dile getirdi. 

Hakan, "Yunanistan’da marjinal siyasetçilerin başında gelen bir adam var. Makis Voridis diye biri. Adam gerçekten marjinal. Hep nifak tohumları ekiyor. Sürekli kışkırtıcılık yapıyor. Yunan iç siyasetinin trolü. Pek dikkate alınacak biri değil yani... Ama ben dikkate alıyorum. Çünkü adam, aynı zamanda Yunanistan’ın koalisyon hükümetinde! 'Tarım bakanı' olarak görev yapıyor. O kadar da marjinal değil yani." görüşünü savundu. 

Hakan, "İşte bu adam, Ayasofya’nın ibadete açılmasına karşılık olarak... Atatürk’ün Selanik’teki evinin 'Pontus Rus ya da Helenizm soykırım müzesi' haline getirilmesi teklifinin üstüne atlamış. 'Çok iyi bir teklif' demiş. Yani Atatürk’ün evinin 'soykırım müzesi' yapılmasını istemiş. A be alçak! Atatürk’ün evinden ne istiyorsun?" diye sordu. 

Hakan, "İlle de Ayasofya’ya misilleme yapmak istiyorsan mesela Atina’daki bir Osmanlı camisini kiliseye dönüştürebilirsin. Ama bunu yapamazsınız ki! Çünkü bunu yapabilmek için Atina’da ibadete açık bir tanecik olsun Osmanlı camisinin bulunması lazım. Bir tanecik caminin bulunması lazım. Yok ki! Bırakmadınız ki! Açmıyorsunuz ki!Sen önce barbarlıktan vazgeçip Yunanistan’da Osmanlı’dan kalma bir camiyi ibadete aç. Sonra 'Ayasofya’ya misilleme' diye kiliseye çevirmeyi falan düşünürsün." ifadesini kullandı. 

Beğendim
0
Sevdim
0
Beğenmedim
0
Üzgün
0
İnanılmaz
0

Yorumlar


550

platon
10 ay önce
Yunanistan bugün Ermenistan ile müşterek Azerbaycan halkını savaş adı altında insanları ölduruyor....Kurduğu örgütlerle nice insanları 35 yıldır öldürüyor...İnsanları öldüren Yunanistan ve Ermenistan...Bugünlerde ortak çalışıyorlar...
Sokrates
10 ay önce
İnsanların âlası Atinalılar...Eoka,Asala,PKK örgütleri ile nice insanları öldürdün... Bir insanı haksız yere öldüren bütün insanlığı öldürmüş gibidir.
Selanakli
10 ay önce
Yunanistan PKK kamplarını kurduğu zaman Üniversite gençliği Atina'ya girip çıkmamalı idi. Eoka,Asala ve PKK ile 1974 yılından beri onlarca insanı öldürdün. Kesik kolu,kesik ayağını eline alıp yerin altında 30 milyon Necip Türk Milleti ayağa kalkacak.....

VİDEO

SON DAKİKA

ÇOK OKUNANLAR

© 2020 www.karadenizgazete.com.tr | Karadeniz Gazetesi bir Güçlü Ticari Ve Sınai Ürünler Pazarlama Ticaret Ve Sanayi Anonim Şirketi ‘dir.

Giriş Yap