SON DAKİKA

Haber > Gündem > Hangi aşı daha koruyucu: BioNTech mi Sinovac mı?

Hangi aşı daha koruyucu: BioNTech mi Sinovac mı?

22 Haziran 2021 Salı - 11:12

Hong Kong’da yapılan bir araştırmada, BioNTech corona virüs aşısını olan kişilerin kanlarında, Sinovac aşısını olanlara kıyasla "önemli ölçüde daha yüksek" antikor seviyesi olduğu belirtildi.

Hong Kong’da yapılan bir araştırmada, BioNTech aşısı ile Sinovac aşısı karşılaştırıldı. Hong Kong Üniversitesi tarafından gerçekleştirilen araştırmanın sonucunda, BioNTech aşısı olan kişilerin kanlarındaki antikor seviyesinin Sinovac aşısı olanlara göre “önemli ölçüde daha yüksek" olduğu belirtildi. Hong Kong merkezli South China Morning Post’un haberinde, Sinovac aşısı olan kişilerin takviye olarak üçüncü doz aşıya ihtiyaç duyabileceği bildirildi.

Hong Kong merkezli South China Morning Post’un haberinde, hükümet yetkilileri tarafından Hong Kong Üniversitesi’nde yaptırılan araştırmada, her iki aşıyı da olan bin kişinin antikor seviyeleri ölçüldü.

Gazete, Hong Kong Üniversitesi'nde (HKU) epidemiyolog olan baş araştırmacı Profesör Benjamin Cowling'e atıfta bulunarak, Sinovac aşısını alan kişilerden bazılarının takviye olarak üçüncü doz aşıya ihtiyaç duyabileceğini söyledi.

HİNDİSTAN VARYANTINDA ETKİLİ

Daha önce İngiltere Halk Sağlığı Kurumu (PHE), tarafından aşıların Hindistan varyantı üzerindeki etkileri incelenmişti.

Yapılan analizler ile ikinci dozun uygulanmasından 2 hafta sonra BioNTech aşısının, Hindistan varyantından kaynaklı belirtili hastalıkları önlemede yüzde 88 etkili olduğu sonucuna varılmıştı.

Beğendim
0
Sevdim
0
Beğenmedim
0
Üzgün
0
İnanılmaz
0

Yorumlar


550

yasar
3 ay önce
amerikalilarin parmagi olan asilari kesinlikle vurulmamaliyz.bu benim görüsüm.Bu mikrobun da amerikalilar tarafindan dünyaya yayildigina inaniyorum.Biontech bir alman menseeli olsa bile amerikalilarin yari parmagi ver
kaplan
3 ay önce
bu aşılar insanların genlerini değiştiriyormuş doğrumu.? Bunun sonucu ne gibi şeyler hedefleniyor.
Metin
2 ay önce
Aşı karşıtı değilim lakin bu kadar kısa sürede üretilmiş, yan etkileri ve uzun vadede ne gibi sonuçlar doğuracağı henüz belli olmayan aşıları vurdurmak biraz riskli görünüyor. Hastalığı geçiren zaten doğal olarak aşılanmış oluyor. Onlarında neden aşı vurulması tavsiye ediliyor. Daha sorulacak çok soru var, sonuçlarını artık yıllar sonra göreceğiz.
hako 07
3 ay önce
hangi aşıyı bulursan aşı olun kardeşim ama aşı olduktan sonra bile mesafe ve maskeye devam lütfen duyarlı olunda işimize bakalım yeter artık aşılara bok atamayın bırakın insanlar aşılarını olsun aşını dini.ırkı,rengi,milleti,partisi olmazzzzz olun gitsin

VİDEO

SON DAKİKA

ÇOK OKUNANLAR

© 2020 www.karadenizgazete.com.tr | Karadeniz Gazetesi bir Güçlü Ticari Ve Sınai Ürünler Pazarlama Ticaret Ve Sanayi Anonim Şirketi ‘dir.

Giriş Yap