SON DAKİKA

Haber > Gündem > Kılıçdaroğlu’dan Erdoğan’a sert tepki! 'Erdoğan gör yarattığın iklimi, utan utan'

Kılıçdaroğlu’dan Erdoğan’a sert tepki! 'Erdoğan gör yarattığın iklimi, utan utan'

06 Temmuz 2022 Çarşamba - 19:34

CHP lideri Kılıçdaroğlu, Konya'da kardiyoloji doktoru Ekrem Karakaya'nın öldürülmesiyle ilgili yaptığı açıklamada Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'ya tepki gösterdi.

Konya Şehir Hastanesi'nde Hacı Mahmut Akçay, önce Kardiyoloji doktoru Ekrem Karakaya’yı, sonra kendini silahla vurdu. Doktor ve saldırgan hayatını kaybetti. Başka bir hastanede güvenlik görevlisi olarak çalışan saldırganın annesinin ölümünden doktoru sorumlu tuttuğu için saldırıyı gerçekleştirdiği iddia edildi.

“SAĞLIK PERSONELİNE ‘GİDERLERSE GİTSİNLER’ DEMENİZİN BEDELİ”

Konuyla ilgili CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, sosyal medya hesabından bir paylaşım yaptı, Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’ya tepki gösterdi.

Kılıçdaroğlu, mesajında “Erdoğan gör yarattığın iklimi, utan utan! Beceriksiz bakanını da al, derhal gidin. Şiddeti uygulayanlara sus pus olup, hakkını isteyen sağlık personeline ‘giderlerse gitsinler’ demenizin bedelidir bu yaşananlar. Onlar kalacak, siz gideceksiniz. Bu şiddet de ya bitecek ya bitecek!” dedi.

ERDOĞAN NE DEMİŞTİ?

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Erdoğan 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla Külliye'de kadın muhtarlarla bir araya gelmişti. Erdoğan, burada muhtarlara hitaben yaptığı konuşmada yurt dışına giden hekimleri eleştirerek “Varsın gidiyorlarsa gitsinler, bizler de üniversiteleri yeni bitiren doktorlarımızı buralarda istihdam eder buralarda yola devam ederiz” ifadelerini kullanmıştı. Erdoğan’ın konuşmasının bir bölümü şu şekilde:

– “Bir şey daha çıktı. Hastanelerde şöyle, böyle oluyor vs. Hatalarımız olabilir. Bu devasa şehir hastanelerini yapanlar kimdi? Adeta ülkemizde şu anda hastanesi olmayan ilimiz, ilçemiz var mı? Bunları bizzat takip eden birisiyim.

– Doktorlar az para aldıkları için ayrılıyorlarmış. Samimi konuşuyorum. Dost acı ama gerçeği söyler. Bu hastaneleri inşa eden biziz, doktorları okutan, bu devlet değil mi? Bu devlet sizi okuttu, yetiştirdi, en çok maliyeti yüksek olan da sağlıktır.

– Şimdi az para veriyormuş. Sordum, en az alan 8-9 bin en yüksek 25 bin civarında. Buna rağmen özel sektör çok daha büyük verdiği için kaçıyorlarmış. Açık konuşmayı severim. Varsın gidiyorlarsa gitsinler, bizler de üniversiteleri yeni bitiren doktorlarımızı buralarda istihdam eder buralarda yola devam ederiz. Gerekirse yurt dışından dönmek isteyenleri süratle dahil eder ülkemizi istihdam ederiz.”

Beğendim
1
Sevdim
1
Beğenmedim
4
Üzgün
0
İnanılmaz
1

Yorumlar


550

Bilal Bilgin
1 ay önce
KONYA Şehir Hastanesi'nde doktor Ekrem Karakaya'yı görevi başında öldüren başka bir hastanenin güvenlik görevlisi Hacı Mehmet Akçay'ın sosyal medya paylaşımları kan dondurdu. Sedat Peker'in videolarından ses alıp videolar çeken doktor katili Akçay'ın, "Jandarma peşimde. Hakkımda vur emri var. Yakalasalar asacaklar. 7 senedir diyar diyar gezip baş kesen celladım. Niye sıcak evinde oturan 300 liralık memur değilim" ifadelerinin yer aldığı görülüyor. Kılıçdaroğlunun referans aldığı manyak işte bu!
sabri
1 ay önce
Kılıftaroğlu uçan kaçan kuşu bile erdoğanla ilişkilendirmek için zorlama çıkışlar yapıyor.. komik olduğunun farkında değil zavallı..
Ahmet uzun
1 ay önce
Kara ve Salih adındaki kullanıcılar,bu kafayı siz neyle yapiyorsaniz ondan bende istiyorum pes vallahi,cehaletin böylesi.....
Doğru söz
1 ay önce
Kral Çıplak
Doğru söz
1 ay önce
RTE okumamış olmanın verdiği kompleksle okuyanlara saldırarak bilmi, ilmi, sanata, beyne saygıyı, değeri ve dolayısı ile ülkeyi bitirdi. Ülkeyi onlarca yıl geriye götürdü.
Doğru söz
1 ay önce
RTE "Varsın gidiyorlarsa gitsinler, bizler de üniversiteleri yeni bitiren doktorlarımızı buralarda istihdam eder buralarda yola devam ederiz. Gerekirse yurt dışından dönmek isteyenleri süratle dahil eder ülkemizi istihdam ederiz." diyor. Ben buna Cumhurbaşkanım diyemem. Yemin ederim ağırıma gider.
Kara
1 ay önce
Ya allahim akıl dağıtırken bu nerde idi...ya bu nasıl bir akıl..bitmiş bu adam tam bir geti zekalı..kk
salih
1 ay önce
bu adama acımaya başladım

VİDEO

SON DAKİKA

ÇOK OKUNANLAR

© 2020 www.karadenizgazete.com.tr | Karadeniz Gazetesi bir Güçlü Ticari Ve Sınai Ürünler Pazarlama Ticaret Ve Sanayi Anonim Şirketi ‘dir.

Giriş Yap