SON DAKİKA

Haber > Gündem > KPSS iptal edilmişti! Dikkat çeken FETÖ ayrıntısı!

KPSS iptal edilmişti! Dikkat çeken FETÖ ayrıntısı!

05 Ağustos 2022 Cuma - 09:46

Nedim Şener, Hürriyet'teki bugünkü yazısında Yediiklim Yayınevi’nin sahibi hakkında geçmişte FETÖ soruşturması yapıldığını kaleme aldı.

Hürriyet yazarı Nedim Şener, iptal edilen KPSS’deki bazı soruların daha önce basılan deneme testlerinde olduğu ortaya çıkan Yediiklim Yayınevi’nin sahibi hakkında geçmişte FETÖ soruşturması yapıldığını yazdı.

"ZAMAN GAZETESİNE İKİ ABONELİK"

Nedim Şener'in bugünkü köşe yazısının bir kısmı şöyle:

"FETÖ’cü bazı hesapların, bir anda Yediiklim Yayınevi’nin sahibi Münir Çelik’in AKP ve MHP’lilerle çekilmiş fotoğraflarını paylaşması, olay ortaya çıkar çıkmaz açılan soruşturmaya rağmen algı operasyonu yürütmesi dikkatlerden kaçmadı.

Münir Çelik’i biraz daha araştırınca, Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’nın 2018/207810 sayılı soruşturma kapsamında hakkında FETÖ/PDY Terör Örgütü üyeliğinden adli işlem yaptığı ve hakkında ‘Kovuşturmaya Yer Olmadığı’na dair karar verdiğini öğrendim. Çelik ifadesinde, 17/25 Aralık sürecinden önce 5.000 TL kadar kurban bağışı vererek FETÖ’ye maddi yardımda bulunduğunu, Yediiklim isimli şirketin Zaman gazetesine iki aboneliğinin olduğunu ancak daha sonra iptal ettirdiğini söylemiş.

Öte yandan, Yediiklim Eğitim Bilgisayar Yayıncılık Sanayii ve Ticaret Limited Şirketi hakkında Ankara Cumhuriyet Savcılığı’nın 2016/18019 sayılı soruşturma yürüttüğünü öğrendim. Ayrıca üzerinde durulan bir başka konu ise Yediiklim’in birçok alanda hazırladığı soru kitapçıklarında KHK ile ihraç edilmiş FETÖ’cü eğitimcilerin SGK kaydı olmadan görev yaptığı iddiası."

Beğendim
0
Sevdim
0
Beğenmedim
2
Üzgün
0
İnanılmaz
0

Yorumlar


550

uA 34-Trabzonlu
8 gün önce
SEDAT PEKERDEN 10 BIN DOLAR ALAN AMA HALEN DISARDA GEZEN AKP YONETİCISI METIN KULUNK FETONUN IKTİDARA YIKMA OYUNU DEDI KPSS YANKESICILIĞINE ! FETO VE PKK; AKP NİN ADETA CAN SIMIDİ HER KONU BU IKI TEROR ORGUTUNE GETIRILIYOR AKP TARAFINDAN ! AMA KULUNK VE BOYLE KONUSAN AKP LILER FETODEN TORPİLLE AKLANAN YEDIIKLIMLE SOYLUNUN FOTOĞRAFLARINA NEDENSE HIC DEGINEMIYOR ? IYIKIDE ÖLÜM VAR IKIYIDE ALLAH'IM KIYAMETI YARATMIŞ ! BU DÜNYADA PARASI VE MAKAMI OLAN HESAP VERMIYOR AMA ALLAHIN HESABI ACIKLIDIR !
uA 34-Trabzonlu
8 gün önce
FETÖNÜN SİYASİ AYAĞININ ARAŞTIRILMASINA SÖZDE MILLIYETÇI MHP ILE MILLIYETCILIGI AYAKLAR ALTINA ALDIĞINI SÖYLEYEN AKP NIN RED VERMESİ AYNI ZAMANDA YEDİİKLIM DENEN FETOCÜ YAPIYA GÖZ YUMULMASIYLA BAĞLANTILI! YEDİIKLİMİN MEB DEN NEREDEYSE ALMADIĞI IHALE KALMAMIŞ ! İŞTE LIYAKATIN DEĞIL SADAKATIN ÖN PLANDA OLDUĞU YENI TÜRKİYE !
uA 34-Trabzonlu
8 gün önce
NEDIM ŞENER ZEYTINYAGI GIBI PIŞKIN PIŞKIN ÜSTE ÇIKMAYA ÇALIŞMAYIN! KPSS 2022 REZALETI AKP DEVRINDE OLMUŞTUR VE MADEM FETÖ VAR YEDİİKLIMDE NEDEN DIŞARDA BU ADAMLAR? AKP NIN GUVENLIK ANLAYIŞININ CURUMUŞLUGUNUN BIR ISPATIDA BUDUR İŞTE!
uA 34-Trabzonlu
8 gün önce
KPSS ÜÇKAĞITÇILIĞI SADECE ÖSYM BAŞKANI GÖREVDEN ALINARAK KAPATILAMAZ ! O ÖSYM BAŞKANINI O KOLTUĞA ATAYAN SAYIN R.T.ERDOGAN , BU YEDİİKLIM DENEN PAÇAVRAYA VERMEDIK IHALE BIRAKMAYAN MEB BAKANI ÖZER, FOTOLARI OLAN BU YAYINEVIYLE S.SOYLU VE BU SINAVIN SORULARI HAZIRLAYAN KISILERDEN TÜTÜN MATBAA YETKILILERINE HATTA BU SÜRE ZARFINDA GUVENLIKTEN SORUMLU JANDARMA VE POLİS TEKİ O KIŞILER HAKKINDA SORUŞTURMA AÇILMAZSA ; BUNDAN SONRAKI BÜTÜN ÖSYM SINAVLARI SAIBE ALTINDA OLACAK !

VİDEO

SON DAKİKA

ÇOK OKUNANLAR

© 2020 www.karadenizgazete.com.tr | Karadeniz Gazetesi bir Güçlü Ticari Ve Sınai Ürünler Pazarlama Ticaret Ve Sanayi Anonim Şirketi ‘dir.

Giriş Yap