SON DAKİKA

Haber > Gündem > Sağlık Bakanlığı açtı! İnternetten corona testi

Sağlık Bakanlığı açtı! İnternetten corona testi

03 Nisan 2020 Cuma - 11:07

Sağlık Bakanlığı tüm dünyayı saran corona virüs Covid-19 mücadelesinde vatandaşların hastalık riskini online sorgulayabilecekleri Korona Bilgilendirme Websitesini yayına aldı.

Daha önce 184 hattından yapılan uygulama şimdi de koronaonlem.saglik.gov.tr üzerinden hizmete sunuldu.

Makine öğrenme algoritması ile çalışan sistem, vatandaşa son 14 gün içerisinde; yurtdışı seyahati, hangi şehirde bulunulduğu, herhangi bir sağlık merkezinde bulunulup bulunulmadığı, solunum yolu hastası biriyle temas olup olmadığı, kronik hastalık geçmişi ve hastalık belirtilerine ilişkin sorular soruyor.

100 BİN KİŞİYE ULAŞTI

Sistem, aldığı sonuçlara göre vatandaşa bir ön değerlendirme sunuyor.

Ön değerlendirmenin yüksek riskli çıkması halinde sistem, bir sağlık tesisinin ziyaret edilmesini öneriyor.

Web sitesinin uygulamaya girmesiyle ilk bir saatte 100 bin kişiye ulaştı. Sistemin, çok kısa bir süre içerisinde İngilizcesi yayına alınacak ve dünyanın kullanımına sunulacak.

Beğendim
0
Sevdim
0
Beğenmedim
1
Üzgün
1
İnanılmaz
0

Trabzonspor Bu Sezon Şampiyon Olabilir mi?

Yorumlar


550

ay gün
3 ay önce
Dünya bir okul,insanlarda mesleklerinin öğretmeni..Dünya Sağlık Örgütü dün yaptığı açıklamada Kovid-19 salgınını pandemi kategorisine aldıklarını bildirdi. Pndemi nedir? Çok sayıda insanı tehdit eden bulaşıcı hastalıklara verilen isim...İnfluenza A ve B virüsleri insanlarda mevsimsel salgınlara neden olurken,sadece influenza a virüsü pandemiye neden olduğu bilinmektedir.Bin tane üniversite okusakta, evde en az ilmi bir kaç cümle okuyalım. Camiler mevlitlerde şeker yemeyerleri değil,ilim öğrenme yerleridir. Öğrenmeye devam edelim. Çocuklar evler

VİDEO

SON DAKİKA

ÇOK OKUNANLAR

© 2020 www.karadenizgazete.com.tr | Karadeniz Gazetesi bir Güçlü Radyo ve Televizyon kuruluşudur.

Giriş Yap