SON DAKİKA

Haber > Gündem > Şanlıurfa'da eylem hazırlığındaki DEAŞ’lı 'canlı bomba' yakalandı!

Şanlıurfa'da eylem hazırlığındaki DEAŞ’lı 'canlı bomba' yakalandı!

16 Mayıs 2022 Pazartesi - 13:45

Eylem hazırlığındaki DEAŞ’lı 'canlı bomba', Şanlıurfa TEM ekiplerince yakalandı. Yakalanan terörist ile birlikte bu yıl DEAŞ’ın yapmayı planladığı 10’uncu canlı bomba eylemi engellenmiş oldu.

Eylem hazırlığındaki DEAŞ’lı 'canlı bomba', Şanlıurfa TEM ekiplerince yakalandı.

Kilis Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen soruşturma dosyası kapsamında el konulan bir flash bellek içeriğinde yapılan incelemede; DEAŞ terör örgütüne ait çok sayıda örgütsel doküman tespit edildi.

Emniyet Genel Müdürlüğü TEM Daire Başkanlığı koordinesinde yürütülen çalışma neticesinde örgütsel dokümanların çözülmesiyle operasyon başlatıldı.

Şanlıurfa TEM Şube Müdürlüğünce Ebi Enes El Kahtani kod adlı Beşşar El Mızhen isimli şahıs yakalanarak gözaltına alındı. Şüphelinin ikametinde yapılan aramalarda çok sayıda dijital materyaller el konuldu.

10. CANLI BOMBA EYLEMİ ENGELLENDİ

Teröristin; “DEAŞ terör örgütüne - sözde- biat ettiği ve örgütün -sözde- Şam Vilayeti üst düzey yöneticileriyle irtibat kurarak istişhad (canlı bomba) eylemi yapmak istediği, önümüzdeki süreçte örgüt adına Ülkemizde canlı bomba, yalnız kurt faaliyetlerinde bulunacağı belirlendi.

Yakalanan teröristle birlikte bu yıl DEAŞ’ın yapmayı planladığı 10’uncu canlı bomba eylemi engellenmiş oldu.

Beğendim
0
Sevdim
0
Beğenmedim
0
Üzgün
0
İnanılmaz
0

Yorumlar


550

uA 34-Trabzonlu
1 ay önce
İDAM EDİN ŞEREFSİZİ ! HAPİSTE SEFA SÜREMESİN! ÖLÜSÜNE KEDI KÖPEKLERE ATIN HAYVANLAR KARNINI DOYURSUN ! BÖYLECE DÜNYA TERÖRLE MÜCADELE GÖRÜR ! HA PKK HA DEAŞ FARKSIZ ! DEAŞ BAHANESİYLE SURIYEDE PKK GÜCLENDİRILMEDİMİ ? GÜCLENDIRİLMESINE AFRİN BAŞTA TÜRKİYE MÜSADE ETMEDİ AMA !

VİDEO

SON DAKİKA

ÇOK OKUNANLAR

© 2020 www.karadenizgazete.com.tr | Karadeniz Gazetesi bir Güçlü Ticari Ve Sınai Ürünler Pazarlama Ticaret Ve Sanayi Anonim Şirketi ‘dir.

Giriş Yap