SON DAKİKA

Haber > Gündem > Son anket! Türkiye'nin yüzde 26.6’sı temel ihtiyaçlarını karşılayamıyor!

Son anket! Türkiye'nin yüzde 26.6’sı temel ihtiyaçlarını karşılayamıyor!

04 Mayıs 2021 Salı - 09:40

Metropoll Araştırma Şirketi tarafından yapılan son araştırmaya göre, Türkiye'nin yüzde 26.6’sı temel ihtiyaçlarını karşılayamıyor.

Ekonomik sıkıntılar içerisinde olan Türkiye’de yüksek döviz kuru, yüksek enflasyon ve yüksek işsizlik nedeniyle geçim sıkıntısı her geçen gün artıyor.

Metropoll Araştırma Şirketi tarafından yapılan son araştırmaya göre, halkın yüzde 26.6'sı şu anki gelirleri ile temel ihtiyaçlarını bile karşılayamıyor. 

Araştırma sonuçlarına göre aylık geliri ile sadece gıda barınma gibi temel ihtiyaçlarını karşılayabildiğini açıklayanların oranı yüzde 53.6'da kaldı.

Bu sonuçlar her 10 kişiden sekizinin gelirleri ile ya çok zor geçindiğini ya da geçinemediğini ortaya koydu. Araştırmaya göre sadece yüzde 17,7’lik kesim pandemi şartları altında rahatça tüm ihtiyaçlarını karşılayıp geçinebiliyor.

Diğer taraftan gelirleri eriyen halkın yüzde 45,4’ü, muhalefet partilerinin “128 milyar dolar nerede?” kampanyasını olumlu buluyor.

Metropoll'ün Türkiye'nin Nabzı Nisan ayı araştırması, Türkiye genelinde NUTS 2 sistemine göre 26 bölgeyi esas alan 28 ilde tabakalı örnekleme ve ağırlıklandırma yöntemi ile 16 - 21 Nisan 2021 tarihleri arasında toplam bin 752 kişi ile yapıldı. Araştırma; 0,95 güven sınırları içinde +/- 2,34 hata payı ile CATI (Bilgisayar Destekli Telefonda Anket) yöntemiyle gerçekleştirildi. 

Beğendim
0
Sevdim
0
Beğenmedim
0
Üzgün
0
İnanılmaz
0

Yorumlar


550

?
4 gün önce
karşılamasınlar .....burda sıkıntı nerede ???? bu durumlarının hesabını kendileri sormadıktan sonra SORUN YOK ....onlar için önemli olanın ne olduğunu bende çok merak ediyorum...????
Doğru söz
4 gün önce
Ve bu halk, 18 yılın sonunda bu anketi yaratan RTE ve oyuncağı AKP yi 1. parti yapıyor. Tek başına iktidar! Bu halka diyeceğim "Eeeee beter olun" , " Bin beter olun" , yok yok " Bin bin bin beter olun"! Amin
Doğru söz
4 gün önce
Bu 3 seçeneğe bile fikrim yok diyen veya cevap vermekten korkan insanlar 2.6%. Sizce bu insanlar 21. yüzyıl insanı mı? Rezalet

VİDEO

SON DAKİKA

ÇOK OKUNANLAR

© 2020 www.karadenizgazete.com.tr | Karadeniz Gazetesi bir Güçlü Ticari Ve Sınai Ürünler Pazarlama Ticaret Ve Sanayi Anonim Şirketi ‘dir.

Giriş Yap