SON DAKİKA

Haber > Gündem > Taliban’ın yakaladığı DEAŞ militanından şoke eden Türkiye itirafı!

Taliban’ın yakaladığı DEAŞ militanından şoke eden Türkiye itirafı!

05 Ağustos 2022 Cuma - 09:28

Taliban'ın Afganistan'da eli kanlı terör örgütü DEAŞ'a yönelik operasyonunda, yakalanan terörist DEAŞ militanlarını Türkiye‘ye götürüp yer, yemek ve silah karşılamaktan sorumlu olduğunu itiraf etti.

Afganistan’da Taliban yönetimi DEAŞ’ın hücrelerine operasyon düzenledi. Operasyonda dört DEAŞ’li öldürülürken, örgütün Horasan sorumlularından olan ‘Hanzala’ kod adlı Muhammed Eyüb canlı olarak yakalandı. Yeni Akit’in haberine göre Taliban’ın sorgu yaptığı Eyüb, ifadesinde Afganistan’daki DEAŞ’lıların başka ülkelere gönderilmesinden sorumlu olduğunu söyledi.

Eyüb, örgütün Afganistan-İran sınırındaki Nimruz eyaletinde yapılandığını, militanların buradan İran’a geçirildiğini ve son durağın da Türkiye olduğunu itiraf etti. Eyüb ifadesinde “Nimruz Sınır Kapısı üzerinden İran’a, oradan da Türkiye’ye DEAŞ militanlarının gönderilmesinden sorumluyum. Onlara kalacak yer, yemek, su ve silah buluyorum” dedi.

ÖZDAĞ: SİZ UYKUDAYKEN BİRİLERİ TÜRKİYE İÇİN İÇ SAVAŞ KABUSU HAZIRLIYOR 

Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ da Eyüb’ün görüntülerini Twitter hesabından “Taliban, Hanzala kod Muhammed Ayoub adlı DEAŞ’liyi yakalamış. Ayoub sorguda Türkiye’ye Afganistan’dan çok sayıda İŞİD’linin İran üzerinden geçirilmesini, Türkiye’de konut ve diğer ihtiyaçların karşılanmasını organize ettiğini itiraf etmiş.Tatlı rüyalar Saray/Sarı muhalefet. Siz tatlı uykunuzdayken birileri Türkiye için bir iç savaş kabusu hazırlıyor. Allah Türk Milletini sizin gibi iktidar ve muhalefetten korusun. Artık Türk Milleti’nin savunma hattı Zafer Partisi var” ifadeleriyle paylaştı.

 

Beğendim
0
Sevdim
0
Beğenmedim
2
Üzgün
0
İnanılmaz
0

Yorumlar


550

serdar
8 gün önce
buda başka bir cins kardeşim mehp den ayrılanlar içlerinde bastırdıkları dine vatan millet kinini kusmaya ve gerçek yüzlerini göstermeye başladılar..Türkiye için en tehlikeli üç parti hdpkk ip ve zafer.. 1908 de Abdulhamite karşı kurulan şer ve ihanet çetesinin bire bir aynısı bu gün bu şer ittifakındada görüyoruz..anlayamadıkları Abdulhamiti indirip osmanlıyı parçaladılar ERDOĞANI indirip TÜRKİYEYİ parçalayamayacaklar..Bu asla olmayacak gerekirse 2 ci ve kanlı bir 15 temmuzda daha yaşar bu ülkeyi bu hainlerden tamamen temizleriz
CUMHURİYET YAŞASIN
8 gün önce
MESELE ÖZDAĞ DEĞİL MESELE BU SAKALLI TERÖRİSTİN TATÜRK CUMHURİYETİNDE AT OYNATMALARI EN TEHLİKELİ PARTİ AKP-MHP-HDP DERİM MİLLİYETÇİ DİYENLER MAFYA DİNCİYİM DİYENLER IŞID OLUYORLAR İNSNLRI DİRİ DİRİ KESMEK İSTİYORLAR BU ÜLKEYE KİM HAİNLIK YAPMIŞTIR ACABA FETÖ VE DESTEKÇİLERİ DEĞİLMİ
ragıp
8 gün önce
Bir yalan söylüyor, sonra kendi de inanıyor.. Buradan Özdağ'a oy çıkar mı? bilmem..
İMANDAN SOĞUMAK
8 gün önce
Çocuklar bu tipi gördüğünde kesinlikle korkar. Dünya bilim teknoloji vs. insanlık gelişiyor. Ama bu üstübü kaşlı adamlar ilk insana geri gidiyor. Bu nasıl bir çelişki anlamadım. ÜSTÜBÜ KAŞLI

VİDEO

SON DAKİKA

ÇOK OKUNANLAR

© 2020 www.karadenizgazete.com.tr | Karadeniz Gazetesi bir Güçlü Ticari Ve Sınai Ürünler Pazarlama Ticaret Ve Sanayi Anonim Şirketi ‘dir.

Giriş Yap