SON DAKİKA

Haber > Gündem > Türkiye'deki orman yangınlarını Terör örgütü PKK üstlendi

Türkiye'deki orman yangınlarını Terör örgütü PKK üstlendi

01 Ağustos 2021 Pazar - 18:27

Türkiye son günlerde yurdun birçok noktasında çıkan 100'den fazla orman yangınıyla mücadele ederken PKK terör örgütüne bağlı "ateşin çocukları İnsiyatifi" adlı terör oluşumu Akdeniz ve Ege sahil boyunca çıkan yangınları üstlendi.

Güvenlik uzmanları birçok noktada aynı anda çıkan yangınların, 'terör saldırısı' olması üzerinde dururken daha önce birçok orman yangını üstlenen terör örgütü PKK bağlantılı 'Ateşin Çocukları İnsiyatifi' devam eden yangınları kendilerinin yaptığını açıkladı.

"ÖFKE VE İNTİKAM HAREKETİMİZİ GÖRECEKSİNİZ"

Yapılan açıklamada, "Yanan şehirlerde, kül ve dumanla kaplı gökyüzünde, alevler içindeki dağ ve ovalarda öfke ve intikam hareketimizi göreceksiniz" denildi.

2019 VE 2020'DE DE BİRÇOK YANGININ SORUMLULUĞUNU DA ÜSTLENMİŞTİ

Antalya, Mersin, Adana, Osmaniye, Maraş, Muğla, Kütahya, Kocaeli, Aydın, Hatay, Kayseri ve Kilis'te yangınlar çıktı. Peş peşe başlayan bu yangınlar sonrası sabotaj iddiası araştırılıyor. 1990'lardan itibaren orman sabotajlarını bir terör eylemi olarak benimseyen PKK, yıllar içinde çok sayıda yangın çıkarttı. Terör örgütü PKK bağlantılı grup, 2019,2020 yılında birçok yangının da sorumluluğunu üstlenmişti.

Beğendim
0
Sevdim
0
Beğenmedim
2
Üzgün
0
İnanılmaz
0

Yorumlar


550

lanet olsun size
1 ay önce
ateşler içinde yanacaksınız o. çocukları.
Doğru söz
1 ay önce
Orman yakmak teror eylemi ötesidir ! Dünya'daki habitaı hatta döngüye girecek bir iklim değişikliği ile belki de yaşamı yok etmeye çalışma eylemidir. Dünya'daki yaşamı hedef alan her eyleme tüm Dünya karşı gelmeli birlik olmalı ve en ağır tepki ve yaptırımlar devreye sokulmalı. Lâmı cimi yok.
Doğru söz
1 ay önce
Bu konuda başta HDP olmak üzere tüm partiler ve hatta DÜNYA İKLİM ANLAŞMASINA imza koyan tüm milletler bu sefil zihniyeti kınayıcı ve sonsuza kadar reddefici en sert açıklamaları yapmalıdır! Bir tek Dünya var. Onu yok ederek kimse kazananaz.
K.Atamer
1 ay önce
Bu keşif edilir ve bu cehennem küçükleri yakalanır.Ondan sonra görürüz kimin nasıl çayır çayır yakıldığını.Her şeyin vakti ve sırası vardır.
Doğru söz
1 ay önce
2019 ve 2020 de de yapmışlar. Sen yakalananı duydun mu? Bu itler mamafi yakalansa , yanan ormanlar geri gelir mi? Kaç yıl sonra? Kaçımızın ömrü oralarda orman görmeye yetmiyecek. Ve ve ve iklim değişikliğine etkisini kim geri getirebilir! Bulunursa bunlar idam edilmeli ama sessiz. Gürültüdüz.

VİDEO

SON DAKİKA

ÇOK OKUNANLAR

© 2020 www.karadenizgazete.com.tr | Karadeniz Gazetesi bir Güçlü Ticari Ve Sınai Ürünler Pazarlama Ticaret Ve Sanayi Anonim Şirketi ‘dir.

Giriş Yap