SON DAKİKA

Haber > Gündem > Yazıklar olsun! Karda mahsur kalan İstanbullulara ''fahiş'' fiyat vurgunu

Yazıklar olsun! Karda mahsur kalan İstanbullulara ''fahiş'' fiyat vurgunu

25 Ocak 2022 Salı - 12:01

İstanbul'da karın en fazla etkilediği ilçe Arnavutköy oldu.

Arnavutköy'de bazı otel sahiplerinin geceliği 300 lira ile 500 lira arası olan odalara, bin liradan başlayıp 100 euro'ya kadar çıkan fiyat istedikleri iddia etti. Kalacak yer bulamayanlargeceyi camilerde geçirdi.
Yazıklar olsun! Karda mahsur kalan İstanbullulara ''fahiş'' fiyat vurgunu - Resim: 2

Otel bulamayıp geceyi camide geçiren Fahrettin Özdemir, "Dün akşam arabayı çıkaramayacağımızı fark ettik ve otel aramaya başladık. Cadde üzerinde bir otele gittik. 100 euro istedi. Uçuk bir rakam olduğu için kabul etmedik. Sonra birçok yeri aradık her taraf dolu olunca camiiye geldik. Dün saat 15.00'dan beri sokaklardayız. Otelciler şu anki durumdan faydalanmaya çalışıyorlar. Yaptıkları fırsatçılık. Bu otel sahiplerinde ne insanlık ne de vicdan kalmış. İnsanlar yolda kalmış mağdurlar otelciler bu durumdan faydalanmak istiyorlar. Çok acı bir durum. Aynı zamanda hiçbir tane kar küreme aracı çalışmıyor" dedi.
Yazıklar olsun! Karda mahsur kalan İstanbullulara ''fahiş'' fiyat vurgunu - Resim: 3

Dün geceden beri otel aradığını ancak fiyatların çok yüksek olduğunu söyleyen Mehmet Hamal, "Arnavutköy'de mahsur kaldık. Dün saat 15.00'den beri otel arıyorum. Otellerin kim bin lira kimi ise bin 500 lira fiyat söyledi. Geceliği en fazla 300 lira olacak otellere bin 500 lira fiyat söylediler. Bu kadar da olmaz ki. Bir gün kar yağdı insanlar mahsur kaldı diye böyle bir artış olmaz. Biz de mecbur camiye geldik. Geceyi camiide geçirdik" diye konuştu.

Yazıklar olsun! Karda mahsur kalan İstanbullulara ''fahiş'' fiyat vurgunu - Resim: 4

Dün saat 14.00'da beri Arnavutköy'de mahsur kaldığını belirten Sultan Songur ise, "Havalimanından geldik. Toplu taşıma kullanıyordum ancak araç durunca önce hastaneye sığındık. Ancak hastane baya soğuktu ve kalacak yer yoktu. Biz de camiye geldik. Cami çok kalabalık şu an" diye konuştu. Otel bulmadığı için açık bir lokantaya sığındığını söyleyen Bayram Öztürk ise "Taksiyle Arnavutköy'e yolcu getirdim. Saat dün 14.00'de geri buradayım mahsur kaldım. Hiç kimse yolları açmadı. Ben de taksiyi yolun ortasına park ettim. Otel aradım bulamadım. Açık bir lokanta vardı oraya geldim" dedi. Yazıklar olsun! Karda mahsur kalan İstanbullulara ''fahiş'' fiyat vurgunu - Resim: 55/ 12Yazıklar olsun! Karda mahsur kalan İstanbullulara ''fahiş'' fiyat vurgunu - Resim: 66/ 12Yazıklar olsun! Karda mahsur kalan İstanbullulara ''fahiş'' fiyat vurgunu - Resim: 7

Yazıklar olsun! Karda mahsur kalan İstanbullulara ''fahiş'' fiyat vurgunu - Resim: 8

Beğendim
0
Sevdim
0
Beğenmedim
0
Üzgün
0
İnanılmaz
0

Yorumlar


550

Yusuf
3 ay önce
Bu CHP ve yöneticileri İstanbul’da gerçekten sınıfta kaldı yöneticiler tedbir almak zorundadır bırak sokakları insan ana yolları açık tutar bari bunlar işin kolayını bulmuşlar kar yağar bahar gelir yollar açılır masrafa ne gerek varki halkı kimsenin zor duruma düşürmeye kimsenin hakkı yoktur
Erkan
3 ay önce
çok ayıp istanbullular nede kapınızın önünü süpürmüyorsunuz.ne dedi onaltı milyonun başkanı herkes kendi kapısını süpürsün her kaldırıma işçi veremeyiz..amaaaa bunu bir akp li deseydii..o yüzden chp yine kaybetmeye mahkum..
HHY
3 ay önce
Zaman zaman siyasetçilere neden kızıyoruz anlamıyorum ? Bizim mayamız bu . Aynı bu haberde olduğu gibi. Başından sonuna kadar üçkağıtçılık,kolay para kazanma,fırsatçılık kollayan bir toplum olmuşuz.Kendi çıkarları olunca herşeyi mübah sayan ancak ucu kendine dokununca bas bas bağıran bir millet.. YAZIK...

VİDEO

SON DAKİKA

ÇOK OKUNANLAR

© 2020 www.karadenizgazete.com.tr | Karadeniz Gazetesi bir Güçlü Ticari Ve Sınai Ürünler Pazarlama Ticaret Ve Sanayi Anonim Şirketi ‘dir.

Giriş Yap