SON DAKİKA

Haber > Bayburt > Jandarmadan öğrencilere dron eğitimi

Jandarmadan öğrencilere dron eğitimi

13 Mayıs 2022 Cuma - 13:31

Bayburt’un Aydıntepe ilçesinde jandarma personeli lise öğrencilerine dron eğitimi verdi.

Bayburt - Aydıntepe Çok Programlı Anadolu Lisesinde öğrenim görmekte olan havacılık kulübü öğrencilerine yönelik Bayburt İl Jandarma Komutanlığı personelleri tarafından jandarmanın görevlerine yönelik genel bilgilendirmeler yapıldı. Öğrenciler tarafından model uçak alanında geliştirdikleri prototipler hakkında bilgilendirme de yapılarak havacılık sektöründe gelişen teknolojilerde göz önüne alınarak öğrencilerin ufkunu açmak, hedeflerinde kararlılıklarının sürmesine yardımcı olmak için Aydıntepe Kaymakamı Mehmet Arsoy, Aydıntepe İlçe Jandarma Komutanı Jandarma Teğmen Bilal Şengül ve okul idarecilerinin de katılımıyla gerçekleştirilen seminer ile dron eğitimi verildi.

Eğitimde jandarma teşkilatında kullanılan dron araçlarının tanıtımı yapılarak teorik bilgilendirmeler sonrasında uçuşa yasak olmayan alanda, öğrencilere pratik uygulama da gösterilerek dron araçlarını kullanmalarına imkân sağlandı.

Beğendim
0
Sevdim
0
Beğenmedim
0
Üzgün
0
İnanılmaz
0

Yorumlar


550

VİDEO

SON DAKİKA

ÇOK OKUNANLAR

© 2020 www.karadenizgazete.com.tr | Karadeniz Gazetesi bir Güçlü Ticari Ve Sınai Ürünler Pazarlama Ticaret Ve Sanayi Anonim Şirketi ‘dir.

Giriş Yap