SON DAKİKAHaber > Giresun > Giresun'da karla mücadele çalışmaları dronla görüntülendi

Giresun'da karla mücadele çalışmaları dronla görüntülendi

18 Ocak 2024 Perşembe - 19:53
Geçtiğimiz günlerde kar yağışının ardından beyaz örtüyle kaplanan Giresun’un yüksek kesimlerinde karla mücadele çalışmaları dron ile görüntülendi.

Giresun’un en önemli turizm alanlarından birisi olan Kulakkaya Yaylası’nda Yavuzkemal Belediyesi ekiplerinin karla mücadelesi dron ile görüntülendi. Ekipler kar yağışıyla beraber yolu 24 saat ulaşıma açık tutmak için yaklaşık 1 metre yüksekliğe ulaşan kar ile mücadele ediyor.

Bölgede hafta sonu etkili olan kar yağışıyla Giresun’un Kümbet, Kulakkaya, Bektaş gibi yaylaları beyaza büründü. Giresun’un en önemli turizm alanları arasında olan Kümbet ve Kulakkaya yayla yollarının ulaşıma açık kalması için ekipler çalışmalarını sürdürürken, yayladaki çam ağaçlarının beyaza bürünmüş eşsiz güzelliğinin yanı sıra belediye ekiplerinin 1 metreyi bulan karla mücadelesi de dron görüntülerine yansıdı.

Yavuzkemal Belde Belediye Başkanı Adem Önal, önemli bir turizm alanı olan Kulakkaya Yaylası’na yazın olduğu gibi kış mevsiminde de yoğun ilgi gösterildiğini ifade ederek hiç kimsenin ulaşım konusunda mağduriyet yaşamamaları için 24 saat ekiplerinin mesaide olduğunu söyledi.

Beğendim
0
Sevdim
0
Beğenmedim
0
Üzgün
0
İnanılmaz
0

VİDEO

SON DAKİKA

ÇOK OKUNANLAR

© 2020 www.karadenizgazete.com.tr | Karadeniz Gazetesi bir Güçlü Ticari Ve Sınai Ürünler Pazarlama Ticaret Ve Sanayi Anonim Şirketi ‘dir.

Giriş Yap