SON DAKİKA

Haber > Gümüşhane > Gümüşhane'de koronavirüs vakaları artmaya başladı

Gümüşhane'de koronavirüs vakaları artmaya başladı

06 Temmuz 2020 Pazartesi - 20:41

Gümüşhane'de yeni tip koronavirüs vaka sayısının artmaya başladığı açıklandı.

Gümüşhane'de yeni tip koronavirüs (Kovid-19) vaka sayısının artmaya başladığı belirtilerek vatandaşların tedbirlere uymaya özen göstermeleri istendi.

Gümüşhane Valiliğinden yapılan yazılı açıklamada, çeşitli nedenlerle kentte koronavirüs vaka sayısının artmaya başladığı vurgulandı. Tedbirlere uyulması istenilen açıklamada, şunlar kaydedildi:

"İlimizde koronavirüs vakaları artmaya başladığından değerli vatandaşlarımızın çok dikkatli olmaları, temizlik, maske ve mesafe kurallarına titizlikle riayet etmeleri hem kendi sağlıkları hem de yakınları, sevdikleri ve halkımızın sağlığı açısından büyük önem arz etmektedir. Lütfen temizlik, maske ve mesafe kurallarına titizlikle riayet edelim."

KOCA, 2 HAFTADIR VAKA YOK DEMİŞTİ

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, 1 Temmuz'de gerçekleştirilen Koronnavirüs Bilim Toplantısı sonrası yaptığı açıklamada, "Salgın boyunca nüfusa kıyasla toplam vaka sayılarının en düşük olduğu 5 il ise şunlardır, Gümüşhane, Tunceli, Kars, Burdur ve Bartın. Gümüşhane'de ise 2 haftadır hiç vaka görülmemiştir. " ifadelerini kullanmıştı.

Beğendim
0
Sevdim
0
Beğenmedim
0
Üzgün
0
İnanılmaz
0

Yorumlar


550

VİDEO

SON DAKİKA

ÇOK OKUNANLAR

© 2020 www.karadenizgazete.com.tr | Karadeniz Gazetesi bir Güçlü Radyo ve Televizyon kuruluşudur.

Giriş Yap