Trabzon Valisi Recep Kızılcık Belediye Başkanı Adayı olacağı yönündeki dedikodular üzerine konuştu.
Trabzon Valisi Recep Kızılcık memleketi Tekirdağı ziyaret etti. Tekirdağ Büyükşehir Belediyesine aday olacağı iddialarının sorulması üzerine Kızılcık, Memleketin bütünü dolaştım. Baba toprağına hizmet etmek benim için onur olur dedi. Trabzon Valisi Recep Kızılcık memleketi Tekirdağda bir dizi ziyaret gerçekleştirdi. İlk olarak Tekirdağ Trakya Gazeteciler Derneği Birliği Başkanı Naci Akyazıyı ziyaret etti. Yeni başkanlığa seçilen Akyazıya görevinde başarılar dileyen Vali Kızılcık, Tekirdağın ve valisi olduğu Trabzonun büyükşehir olmasını değerlendirdi.
Gazetecilerin Tekirdağa ya da Trabzona büyükşehir adayı olacağı yönündeki dedikoduları sorması üzerine Kızılcık, 22 yıldır Türkiyeyi ikinci defa dolaşıyorum. Kaymakamlığımda bir defa hizmet için dolaştım. Şimdi ise ikinci defa hizmet etmek için yola çıktım. Her görev yaptığı yerden memnuniyetle ayrıldım. Baba toprağına hizmet etmek benim için bir şereftir. dedi.
Tekirdağa yaptığı ziyaret için Vali Kızılcıka teşekkür eden Başkan Akyazı, Sayın valimizi yakından takip ediyoruz. Görev yaptığı şehirlerdeki çalışmaları takdire şayan. Her gittiği ilde başarılara imza atıyor. Şehrimizden çıkan bir değerin çalışmalarını her zaman tebrik ediyoruz. dedi. Vali Kızılcık ziyaretin ardından baba ocağı Malkaranın Sağlamtaş beldesine gitti.