SON DAKİKA

Haber > Rize > Erdoğan'ın memleketi Rize, Musk'la yarışıyor: Zamlı çay uzaya çıkıyor!

Erdoğan'ın memleketi Rize, Musk'la yarışıyor: Zamlı çay uzaya çıkıyor!

23 Mayıs 2022 Pazartesi - 15:51

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın memleketi Rize, Uzay'a fırlatan Tesla otomobilini fırlatan Elon Musk'a rakip oluyor. Rizeliler uzaya geçtiğimiz hafta yüzde 40 zamlanan çay fırlatacak.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın memleketi Rize, dört yıl önce kendi Tesla otomobilini Uzay'a fırlatan Elon Musk'a rakip oluyor. Rize Valiliği himayesinde İstanbul Yenikapı'da, 25-29 Mayıs tarihleri arasında 12'nci Rize Günlerinde uzaya çay gönderilecek.

Geçtiğimiz hafta yüzde 43 zamlanan çaylar, 2 metre çapındaki helyum dolu balonla üzerinde GPS cihazı takılarak uzaya doğru gönderilecek. Gökyüzüne doğru çıktıktan sonra çaylar balonun stratosfer tabakasında patlaması nedeniyle balona bağlı platform çaylarla birlikte paraşütle tekrar yeryüzüne inecek. Çay dolu platformun nereye düşeceği ise cihazla takip edilecek.

 

Beğendim
1
Sevdim
1
Beğenmedim
0
Üzgün
0
İnanılmaz
0

Yorumlar


550

Doğru söz
1 ay önce
Hamdolsun; Dünya beni kıskanıyor! Ne istersem yapıyorum kimse gıkını çıkaramıyor. Ben memleketi batırıyorum. Yandaş medya ve trollerim Titanikteki kemaneciler benzeri herşey yolundaymış givi gıy gıy gıy gıy da gıy gıy da yine gıy gıy. Doğrusöz; Beter olsun dilsiz şeytanlara. Dilli şeytanlara hayda hayda. Ooooooohhhh!!!

VİDEO

SON DAKİKA

ÇOK OKUNANLAR

© 2020 www.karadenizgazete.com.tr | Karadeniz Gazetesi bir Güçlü Ticari Ve Sınai Ürünler Pazarlama Ticaret Ve Sanayi Anonim Şirketi ‘dir.

Giriş Yap