SON DAKİKAHaber > Karadeniz > Samsunlu öğrenciler, akıl ve zeka oyunlarından başarılar ile döndü

Samsunlu öğrenciler, akıl ve zeka oyunlarından başarılar ile döndü

27 Mayıs 2024 Pazartesi - 12:39
Samsunlu öğrenciler, Rize'de düzenlenen ve 80 ilde birinci olan öğrencilerin katıldığı Türkiye Akıl ve Zeka Oyunları Turnuvası'nın Türkiye finallerinde başarılar elde etti.

Millî Eğitim Bakanlığına bağlı Temel Eğitim Genel Müdürlüğü, Özel Öğretim Kurumları Genel Müdürlüğü ve Din Öğretimi Genel Müdürlüğü ile Tüm Akıl ve Zeka Oyunları Federasyonu arasında imzalanan iş birliği protokolünce Türkiye Akıl ve Zeka Oyunları Turnuvası'nın Türkiye finallerinin 6'ncısı, 24-26 Mayıs 2024 tarihlerinde Rize'de düzenlendi. 80 ilde birinci olan sporcular, 7 turdan oluşan oyun müsabakalarında karşı karşıya geldi.

Finallerde, Samsun'u Mehmet Paşa İlkokulu Sınıf Öğretmeni Nuray Karakuş ve Çarşamba Mehmet Akif Ersoy İlkokulu Sınıf Öğretmeni Niyazi Özsoy refakatinde 9 kişilik oyuncu grubu temsil etti. Samsun kafilesinde yer alan Vezirköprü Mirza Çalışkan Ortaokulu öğrencisi Halid Alisa, ortaokul öğrencileri arasında düzenlenen küre oyunu yarışmalarında Türkiye 3'ncüsü oldu.

Ayrıca Vezirköprü ilçesini temsilen Türkiye finallerinde yarışan Mehmet Paşa İlkokulu öğrencisi Yaşar Ata Aydoğdu, ilkokul öğrencileri arasında düzenlenen pentago oyunu yarışmalarında Türkiye 18'ncisi, Vezirköprü Yatılı Bölge Okulu (YBO) öğrencisi Muhammet Kalmış ise ortaokul öğrencileri arasında düzenlenen reversi yarışmalarında Türkiye 44'üncüsü olarak, Samsun'un takım halinde Türkiye 14'üncüsü olmasına katkı sağladı.

Vezirköprü İlçe Milli Eğitim Müdürü Resül Özata, Türkiye 3'ncüsü Halid Alisa, Türkiye 18'ncisi Yaşar Ata Aydoğdu ve Türkiye 44'ncüsü olan Muhammet Kalmış ile öğrencileri yarışmalara hazırlayan eğitmenler ile öğrencilerin ailelerini tebrik ederek, başarılarının devamını diledi.

Beğendim
0
Sevdim
0
Beğenmedim
0
Üzgün
0
İnanılmaz
0

VİDEO

SON DAKİKA

ÇOK OKUNANLAR

© 2020 www.karadenizgazete.com.tr | Karadeniz Gazetesi bir Güçlü Ticari Ve Sınai Ürünler Pazarlama Ticaret Ve Sanayi Anonim Şirketi ‘dir.

Giriş Yap