Trabzon Valisi Dr. Recep Kızılcık, Samsun Bölge Müdürü Namık Işılayı makamında kabul etti.
Trabzon Valisi Dr. Recep Kızılcık, Bilgi Teknolojileri Ve İletişim Kurumu Samsun Bölge Müdürü Namık Işılayı makamında kabul etti.
İçinde yaşadığımız çağın iletişim çağı olduğuna vurgu yapan Vali Kızılcık, Çağımız iletişim çağıdır. 21. yüzyılın globalleşmesinde iletişimin ve teknolojinin önemi çok büyüktür. Dolayısıyla sizlerde teknolojinin ve iletişimin organizasyon kapasitesini arttırmak için kurulan sistemlerin denetiminde etkin bir görev üstlenmektesiniz. Ayrıca görev ve yetki alanında kurulacak olan elektronik haberleşme sistemlerinin oluşturulması ve işletilmesine izin vermek gibi önemli görevleri de icra ediyorsunuz. Bölgemiz ve ülkemiz adına yaptığınız bu ulvi görevlerden dolayı sizleri tebrik ediyor, başarılarınızın devamını diliyorum dedi.
Kabulde Bilgi Teknolojileri Ve İletişim Kurumu Bölge Müdürü Namık Işıla, Vali Kızılcıka kurumun yapmış olduğu işleri ilerden bahsederek, baz istasyonlarının kurulmasının denetlenmesi, telsiz sistemleriyle ilgili düzenlemelerin, izinlerinin ve denetlemelerinin yapılması, güvenli internet kullanımı konularında bilgiler verdi. Güvenli internet kullanımı konusunda Trabzonda kamu personeline yönelik bilgilendirme yapabileceklerini de Vali Kızılcıka söyleyen Bölge Müdürü Işıla, Baz istasyonlarının hepsini denetim altına aldık. Ölçüm değerleri yönetmelik değerlerinin çok çok altındadır. Elektromanyetik ışınım açısından Trabzonun güvenli bir şehirdir dedi.
Vali Kızılcık, ziyaretin anısına Bölge Müdürü Işılaya telkariden yapılmış fincan takımı hediye ederken, Işıla da, Kızılcıka plaket sundu.