Birleşmiş Milletler Türkiye Nüfus Fonu Temsilcisi Zahid Hugue ve beraberindekiler Trabzon Valisi Dr. Recep Kızılcıkı makamında ziyaret etti.
Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Kızılcık, kırsal kesimden şehirde yaşayan kadına kadar Trabzondaki her kadın için eşitliği hayata geçirmek için çalıştıklarına vurgu yaptı. Kızılcık, kadınların yaşadıkları sorunlar konusunda her zaman ulaşılabilir olduklarını belirterek Sadece bir sorunla karşılaştıklarında değil, aynı zamanda onların meslek sahibi olmalarına yardımcı oluyoruz. Kadrolara müracaatlarda kadınlarımızın daha rahat ulaşabilmeleri için bu birimler marifetiyle bilgilendiriliyorlar.
Çeşitli kurslar sayesinde meslek sahibi olduklarında mesleklerini icra edebilecekleri veya kendi işyerlerini açmaları için finans kaynaklarına ulaşmaları ve onlara bu yönde fırsatlar tanınmaktadır dedi.
Kadın Dostu Kentler Projesine vermiş olduğu desteklerden dolayı Vali Kızılcıka teşekkür eden Birleşmiş Milletler Türkiye Nüfus Fonu Temsilcisi Zahid Hugue ise, 2006 yılından beri Trabzon kadın dostu kentler programının bir ortağı. Projeye ilk katılan illerden bir tanesidir. İçişleri Bakanlığı desteği ile yürütülen bu projede Trabzon örnek illerden birisi oldu. Birçok ilklere imza attı. Valilikte kurulan eşitlik birimi bizim için çok önemli. Bu birime tüm müdürlüklerden önemli destekler veriliyor. Bu konuda sayın Valimize çok teşekkür ediyorum diye konuştu.
Konuşmaların ardından Vali Kızılcık, Birleşmiş Milletler Türkiye Nüfus Fonu Temsilcisi Zahid Hugueye gümüş telkariden yapılmış kahve fincan takımı hediye ederken, Zahid Hugue de, Kadın Dostu Kentler Programına verdiği desteklerden dolayı Kızılcıka plaket takdim etti.