Birleşmiş Milletler Kadın Dostu Kentler Programı kapsamında Trabzona gelen Birleşmiş Miletler Nüfus Fonu Temsilcisi Zahidul A. Hugue, Trabzon Belediy
Trabzon Belediyesi Kadın Erkek Eşitlik Komisyonu Başkanı Sezgin Yılmaz ve komisyon üyelerinden Meclis Başkanvekili Nusret Onur, Başkan Yardımcısı Hüseyin Turan, meclis üyesi Necati Armutçu ve BM Trabzon Koordinatörü Sinem Mısırlıoğlunun katıldığı ziyarette konuşan Hugue, Trabzonun kadın dostu kentler programına çok değerli katkıları olduğunu kaydetti. Programa verdikleri desteklerden dolayı Başkan Gümrükçüoğluna teşekkür eden Hugue, 'kadın dostu kentler' programların çok özel programlar olduğuna dikkat çekerek, Trabzonda bulunmaktan dolayı duyduğu memnuniyeti dile getirdi.
Başkan Gümrükçüoğlu, 'Yerel Yaşamda Kadın Erkek Eşitliği Şartını Türkiyede ilk imzalayan Belediye olmalarının onurunu yaşadıkları kaydetti. Gümrükçüoğlu, Trabzon, tarihten beri hanımlar ile erkeklerin omuz omuza yaşayarak yarıştıkları, bir birine saygı ve sevgi gösterdikleri, insan sevgisi ve uygarlığın beşiği bir kent olmuştur dedi.
Trabzon Belediyesi Meclis bünyesinde kurulan Kadın-Erkek Eşitlik Komisyonu üyelerinin gerek ülke içerisinde gerekse uluslar arası ölçekte önemli çalışmalar yaptığını kaydeden Başkan Gümrükçüoğlu, komisyon başkanı Sezgin Yılmaz ve tüm komisyon üyeleri ile BM Trabzon Koordinatörü Sinem Mısırlıoğluna teşekkür etti. Ziyaretin sonunda Başkan Gümrükçüoğlu Hugueye kahve takımı hediye etti. Hugue de Başkan Gümrükçüoğluna plaket takdim etti.