SON DAKİKAHaber > Trabzon > BGC'nin yeni başkanı Bektaş oldu

BGC'nin yeni başkanı Bektaş oldu

19 Mayıs 2024 Pazar - 11:46
Trabzon ve Giresun’dan gazetecileri bünyesinde bulunduran ve bu özelliğiyle Türkiye’de tek gazeteciler cemiyeti olan Büyükliman Gazeteciler Cemiyeti’nin (BGC) seçimli olağan genel kurulu Vakfıkebir’deki Hikmet Aksoy Lokalinde gerçekleştirildi. Kongreye Vakfıkebir Belediye Başkanı Fuat Koçal ve üyeler katıldı. Divan başkanlığını Salih Özkan'ın yaptığı kongrede Kemal Bektaş tek liste ile BGC’nin yeni başkanı seçildi.

3 dönemdir cemiyet başkanlığı yapan Aydın Gelleci yaptığı teşekkür konuşmasında, "6 yıl boyunca şahsımdan ve BGC’den desteğini esirgemeyen herkese, bu süre zarfında kahrımı çeken bütün yönetim kurulu üyesi arkadaşlarıma, üye kardeşlerime teşekkürü bir borç biliyorum. Yine bu süre zarfında kırdığım, üzdüğüm kim varsa onlardan özür diliyorum, haklarını helal etsinler. Bugün kongremize katılarak bizlere destek olan Vakfıkebir Belediye Başkanımız Fuat Koçal ile çiçek gönderen Çarşıbaşı Belediye Başkanımız Ahmet Keleş’e teşekkür ediyor, yeni yönetim kuruluna başarılar diliyorum. Ayrıca cemiyetimizin eksikliklerinin giderilmesi noktasında bize destek olan önceki dönem Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Murat Zorluoğlu’na, TGC Başkanımız Ersen Küçük’e ve iş insanımız Ali Kılıç’a teşekkürü bir borç biliyorum. Seçimlerimiz ve yeni yönetim kurulu bölgemize hayırlı olsun" dedi. 

BAYRAĞI YUKARI TAŞIYACAĞIZ 

Cemiyet başkanlığına seçilen Bektaş ise, "Üyesi olmaktan onur duyduğum Büyükliman Gazeteciler Cemiyeti Başkanlığına beni layık gördüğünüz için herkese teşekkür ediyorum. 3 dönemdir başarılı bir şekilde cemiyet başkanlığımızı yürüten Aydın Gelleci'ye ve yönetiminin bu güne kadar cemiyetimize olan katkıları asla küçümsenemez. Her geçen gün büyüyen bir aile olduk. Şimdi Aydın başkanımdan aldığım bu bayrağı daha da ileriye taşımak için var gücümüzle çalışacağız ve mücadele edeceğiz. Her zaman birleştirici olmaya, gazetecilerin hakkını savunmaya çalışacağız" ifadelerini kullandı. 
Yapılan seçimlerde Kemal Bektaş'ın listesi şu şekilde oluştu:

Yönetim Kurulu: Kemal Bektaş (Başkan), Tuncay Hacıfettahoğlu, Hasan Bahadır, Ahmet Saraç, Ertuğrul Yayla, Mustafa Hebip, İnan Kalyoncu.
Denetim Kurulu: Aydın Gelleci, Salih Özkan, Bekir Öztürk.

Beğendim
0
Sevdim
0
Beğenmedim
0
Üzgün
0
İnanılmaz
0
BGC

VİDEO

SON DAKİKA

ÇOK OKUNANLAR

© 2020 www.karadenizgazete.com.tr | Karadeniz Gazetesi bir Güçlü Ticari Ve Sınai Ürünler Pazarlama Ticaret Ve Sanayi Anonim Şirketi ‘dir.

Giriş Yap