SON DAKİKA

Haber > Trabzon > Metin Kaya: Bu şehrin doğusunu ve güneyini unuttular dengesini bozdular

Metin Kaya: Bu şehrin doğusunu ve güneyini unuttular dengesini bozdular

22 Ocak 2021 Cuma - 16:34

AK Parti Trabzon İl Başkan Adayı Metin Kaya yaptığı açıklamada, milletvekili dağılımında şehrin ilçelerinde denge sağlanmadığı gibi il başkan adayının belirlenmesinde de denge olmadığını söyledi.

İlçelerde serzenişlerin olduğunu belirten Kaya yaptığı açıklamada şunları söyledi; “Ben bu yola çıkarken sessizlerin sesi olmak için geliyorum demiştim. Şimdi sessizlerin sesi olan bir konuyu gündeme getirmek istiyorum. Bu şehir 4685 km² alandan 18 ilçeden oluşmaktadır. Dolayısıyla Güney’den, Doğu’dan, az da olsa Batı’dan göç almaktadır. Bölgemizde yaşayan insan profili de bu nedenle çeşitlilik kazanmıştır. Başlı başına şehrimizin doğusunda batısında ve güneyinde kendine münhasır yaşayan halkımız bulunmaktadır. Siyasi partiler de bu insanları temsil etsinler diye ihtiyaçlara cevap versinler, sıkıntılarla ilgilensin, onların dertleri ile hasbihal olsun ve benzeri şeyler için milletvekili seçimleri yapmaktadırlar. Yani milletin vekilleri bu nedenlerden ötürü seçilmektedir. Şehrin tamamına hizmet etmeleri için görev alırlar. Bu yüzden ilçelere hizmet edebilsin diye millet vekili adayları dengeli olarak dağıtılır ve seçimlerde bu dengelere göre seçmen reaksiyon gösterir.

İLÇELER SERZENİŞTE

Bugün içinde bulunduğumuz il başkanlığı seçiminden yola çıkarak gittiğim ziyaret ettiğim ilçelerin yarısından fazlasında konuşulan serzenişte bulunulan bir konuyu gündeme getirmek istiyorum. Kişisel görüş olarak değil teşkilatın sesi, dengenin sesi, partinin gerçek sahiplerinin şikayeti olarak algılanmasını istiyorum.

DENGE YAPILAMADI

Şehrimizin doğu ve güneyi göz ardı edilerek sadece batısında birbirine çok yakın olan üç ilçeden, ülkemizin en büyük partisi olan AK Parti’ye seçilen milletvekilleri bu ilçelerden seçilmiştir. Bu adaletsiz dağılım şehrin güneyinde ve doğusunda yaşayan ilçelerdeki insanları, partiye gönül vermiş vatandaşları, il delegelerini ilçe başkanlarını, mahalle teşkilatlarının çoğunu derinden yaralamakta ve aciz bırakmaktadır.

BUGÜN YİNE AYNISINI YAPTILAR

Bu adaletsizliğe, bu adaletsiz dağılımı hazırlayıp Cumhurbaşkanımıza sunan zihniyet neyse bugün geldiğimiz noktada il başkanlığı seçimi için de aday adayı arkadaşımızı yine şehrin batısından seçerek bir kez daha partiyi kendi kötü emellerine alet etmişlerdir.

BAKANIMIZI ŞEHRE KÜSTÜRDÜLER

Şimdi bazıları diyecekler ki şehrin doğusunda bakan var, İçişleri Bakanı. Ama İçişleri Bakanı Süleyman Soylu artık İstanbul milletvekili ve Türkiye’nin tamamına mal olmuş bir bakandır ve çok yoğun iç ve dış meselelerle uğraşmaktadır.  Zaten şehirdeki bazı zihniyetler Sayın Soylu’yu da şehir ile küstürmüştür.

KİME ULAŞACAKLAR?

Şimdi şehrin doğusundan bu tarafa bütün ilçeleri saymak istemiyorum… Bunların bir derdi olduğu zaman kimle hasbihal olacak, kime derdini anlatacak, kime ulaşacaklar.  En azından il başkanı şehrin doğusundan olsaydı, ya da güneyden olsaydı daha adaletli bir dağılım olmaz mıydı? Denge denen bir şey vardır, dengeyi korumak bu aradaki organizasyonu yapan insanların en başta görevidir.

YARINI OLMAYAN SÜRECE GİRMEYELİM

Herkes kendi çıkarlarını düşünerek iş yaparsa, kendi emellerini partimizin üzerinde görürse ki öyle olduğu aşikar ortadadır, yarını olmayan bir sürece doğru sürükleniriz. Kendilerini bulunmaz hint kumaşı sananları da gördük. Yanlarında Recep Tayyip Erdoğan olmayınca kafalarını kapılarından çıkaramıyorlar. Unutmasınlar ki hiç kimse vazgeçilmez değildir. En azından yakın tarihe bir baksınlar. Tüm gayemiz, yaklaşan seçimlerde Recep Tayyip Erdoğan’ın ve AK Parti’nin yeniden Türkiye’nin lider partisi olarak kazanması ve ülkemizin bekası için icatlarını devam etmesidir. Peki sizin amacınız ne, neyin peşindesiniz. Bu şehrin yüzbinlerce insanını küstürmekle mi seçimlerde başarı sağlayacaksınız.”

Beğendim
0
Sevdim
0
Beğenmedim
0
Üzgün
0
İnanılmaz
0

Yorumlar


550

VİDEO

SON DAKİKA

ÇOK OKUNANLAR

© 2020 www.karadenizgazete.com.tr | Karadeniz Gazetesi bir Güçlü Ticari Ve Sınai Ürünler Pazarlama Ticaret Ve Sanayi Anonim Şirketi ‘dir.

Giriş Yap