SON DAKİKA

Haber > Trabzon > Murat Zorluoğlu, kayınbiraderi ile ilgili iddialara yanıt verdi

Murat Zorluoğlu, kayınbiraderi ile ilgili iddialara yanıt verdi

10 Temmuz 2019 Çarşamba - 17:15

Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu, bugün yaygın dağıtımı yapılan bir gazetede ve aynı gazetenin internet sitesinde; büyükşehir belediyesini, şahsını ve yaptığı atamaları konu alan bir köşe yazısıyla ilgili açıklamalarda bulundu.

“CHP’li başkan kayınbiradere üç görev verse…” başlığıyla yayımlanan köşe yazısında yer verilen iddiaların gerçeği yansıtmadığını dile getiren Başkan Zorluoğlu, “Bahse konu köşe yazısında adı geçen Zülfü Turan, Milli Eğitim Bakanlığında öğretmen olarak görev yapmaktayken, tayinle (naklen geçiş) belediyemiz personeli olmuştur. Turan, belediyemizde daire başkanı kadrosundadır ve özel kalem müdürlüğü görevini, asaleten yeni bir özel kalem müdürü atanana kadar vekâleten yürütmektedir. Ayrıca Turan, mevzuat gereği özel kalem müdür vekilliği görevinden ilave bir ücret almamaktadır” dedi.

Zülfü Turan’ın belediyenin Turkuaz ya da başka şirketinde kesinlikle yönetim kurulu üyeliği bulunmadığının altını çizen Başkan Zorluoğlu, daire başkanı Turan’ın belediyeden ya da bağlı her hangi bir kurumundan da herhangi bir adı altında herhangi bir ödeme almadığını kaydetti.

Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu, Muhtarlık İşleri Dairesi Başkanı Zülfü Turan’a, belediyede 3 görev birden verildiği iddiasının kesinlikle doğru olmadığını belirterek, “Yazıda adı geçen personelimiz sadece daire başkanlığı maaşını almakta ve herhangi bir yönetim kurulu üyeliği de bulunmamaktadır. Öte yandan, Trabzon Büyükşehir Belediyesinin şirketlerinde, yönetim kurulu üyelerine, Yüksek Planlama Kurulunca belirlenen sınır içerisinde ücret ödenmektedir” ifadelerini kullandı.

Yeni başkan, kayınbiraderi Zülfü Turan'ı özel kalem müdürlüğü görevine getirdi. Birkaç gün sonra da kaynını Muhtarlar Dairesi Başkanlığı'na atadı. Zorluoğlu, bununla da yetinmedi. Eniştesi birkaç gün sonra Turan'ı, belediyenin Turkuaz şirketinin yönetim kurulu üyeliğine getirdi. Bu arada belediye şirketlerindeki yönetim kurulu üyelerinin huzur hakkı da aylık bin 600 liradan 4 bin TL'ye çıkarıldı" ifadelerini kullanmıştı. 

 
Beğendim
0
Sevdim
0
Beğenmedim
0
Üzgün
0
İnanılmaz
0

Yorumlar


550

Ts
4 ay önce
Tamamda ofg ye niye kızıyoduk.zihniyet aynı oldumu sadece metot değişiyor.çaykara,of,akraba belediyesi hayırlı olsun.
me
4 ay önce
ofg hiç bir akrabasını arkadaşını alıp belediyeye gelmedi .onun bacanagı 20 yıllık belediye de mühendisdi ayrıca o kişi asım aykan döneminden beri müdürlük yaptı.aynı şeymi allah aşkına diğeri belediyede çalışmayan alakası olmayan hatta trabzonlu olmayan insanları aldı getirdi.üstelik kayıncosu felsefe öğretmeni ne alaka üstelik 3 görev veriliyor adama

VİDEO

SON DAKİKA

ÇOK OKUNANLAR

© 2019 www.karadenizgazete.com.tr | Karadeniz Gazetesi bir Güçlü Radyo ve Televizyon kuruluşudur.

Giriş Yap