SON DAKİKAHaber > Trabzon > Trabzon'da vahşet! Kediyi tekmeledi, ezerek öldürdü

Trabzon'da vahşet! Kediyi tekmeledi, ezerek öldürdü

21 Mayıs 2024 Salı - 13:19
Trabzon'da kimliği belirsiz bir kişinin, tekmeleyip, ezerek öldürdüğü yavru kediyi otların içine fırlattığı anlar, cep telefonu kamerasına yansıdı.

Olay, dün akşam saatlerinde ilçenin İrfanlı Mahallesi Kalyon mevkisinde meydana geldi. Kimliği belirlenemeyen bir kişi, sokakta elektrik trafosunun bulunduğu çimenlik alandaki yavru kediye birçok kez tekme attı.

Saldırgan ayağıyla da ezdiği kediyi öldürdü. Bir süre çevredeki istinat duvarı üzerinde oturan saldırgan, aynı bölgeye yeniden gelerek, öldürdüğü kediyi eline alarak uzağa fırlattı.

O anları, çevredeki bir apartman sakini cep telefonu kamerasıyla kaydetti. Trabzon Hayvanları Koruma ve Yaşatma Derneği (TRAHAYKO), kayda alınan görüntüyü sosyal medya hesaplarından “Bu sefer katil Of-Kalyon’da. Hayvana karşı şiddet artıyor. İnsanoğlu öldürmeyi hayvanda deneyip, sonra insana yöneliyor. Bu tür kişiler önce hapse atılmalı sonra rehabilite edilmeli. Kediyi acımasızca öldürdü” notuyla paylaştı.

Mahalle sakinleri ve TRAHAYKO’nun şikayeti üzerine saldırganın yakalanması için çalışma başlatıldı.

TRAHAYKO Başkanı Lütfiye Tüzün Kurban, yaşananlara tepki göstererek, failin biran önce yakalanmasını ve şiddetin her türlüsünün sona ermesini istedi.
 


Trabzon'un Of ilçesinde 19 ve 20 Mayıs tarihlerinde meydana gelen olaylarla ilgili Trabzon Valiliği'nden açıklama geldi.

Trabzon'un Of ilçesinde 19 ve 20 Mayıs tarihlerinde meydana gelen olaylarla ilgili Trabzon Valiliği'nden açıklama geldi.

Açıklamada, 

"Medyaya yansıyan ilimiz Of ilçesinde bir kedi ve bir köpeğin şiddete maruz bırakıldığı iddialarıyla ilgili olarak;

19.05.2024 tarihinde Of ilçesi Yenimahalle semtinde bulunan açık otopark içerisinde bir sokak köpeğine araçla çarpma sonucu hayvanın yaralanmasına sebebiyet verilmesi sonucunda olayın failine ilgili kanun uyarınca 7216 TL para cezası uygulanmıştır. Yaralı sokak köpeği tedavi edilerek koruma altına alınmıştır.


20.05.2024 tarihinde Of ilçesi İrfanlı Mahallesinde bir kediye işkence yaparak ölümüne neden olduğu tespit edilen H.K. güvenlik birimlerimizce gözaltına alınarak ilk sorgusunun ardından Cumhuriyet Savcılığına sevk edilmiştir. H.K.’nın buradaki işlemleri devam etmektedir.

Hayvanlara eziyet edilmesine müsamaha gösterilmeyecektir.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur." ifadelerine yer verildi. 

Beğendim
0
Sevdim
0
Beğenmedim
0
Üzgün
1
İnanılmaz
0

VİDEO

SON DAKİKA

ÇOK OKUNANLAR

© 2020 www.karadenizgazete.com.tr | Karadeniz Gazetesi bir Güçlü Ticari Ve Sınai Ürünler Pazarlama Ticaret Ve Sanayi Anonim Şirketi ‘dir.

Giriş Yap